MU otevírá tři nové obory pro uchazeče se zájmem o fyziku či geologii

25. 2. 2012 | Aktuality

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně (MU) otevřela pro akademický rok 2012/2013 tři nové bakalářské studijní obory. Dva z nich jsou vypsány ve studijním programu Aplikovaná fyzika – jedná se konkrétně o profesní obor Laboratorní a měřicí technika a obor Nanotechnologie-aplikovaná fyzika. Třetím nově nabízeným je pak obor Geologie aplikovaná a environmentální vypisovaný v rámci programu Geologie. Přihlášky do těchto, stejně jako do dalších bakalářských, programů mohou uchazeči podávat už jen do 29. února 2012.

Obor Laboratorní a měřicí technika reaguje na aktuální trendy ve vývoji zařízení, kterými jsou dnes vybavovány moderní laboratoře. Studenti se díky studiu tohoto oboru naučí, jak obsluhovat přístroje zejména z oblasti fyzikálních a chemických disciplín, ale i geologie a jiných. Nový obor zaměřený na nanotechnologie má oproti tomu předat studentům nejnovější poznatky z oblasti elektroniky, vytváření polovodičových struktur a nanostruktur, analýzy povrchů a plazmových či nanotechnologických úprav materiálů apod. A konečně pokud jde o poslední z čerstvě akreditovaných oborů, Geologii aplikovanou a environmentální, pak tento je určen zejména pro uchazeče, kteří by se v budoucnu chtěli zabývat například těžbou nerostných surovin, vyhledáváním a ochranou podzemní vody, stavební geologií nebo ochranou neživé přírody.

Více informací o těchto oborech a také o přijímacím řízení naleznete na stránkách MU.

Zdroj: tisková zpráva MU