Kde vás vezmou bez přijímaček?

28. 2. 2017 | Přijímací řízení

Zvládnout během pár měsíců maturitu a ještě přijímačky není žádná legrace. Pokud nechcete příští školní rok strávit na pracovním úřadě, je dobré mít v záloze ještě jinou variantu, kdyby přijímací zkoušky nevyšly. Vyberete si z našeho průřezu školu, kde vás vezmou i bez zkoušek?
TECHNIKA
České vysoké učení technické v Praze
Fakulta strojní přijímá bez zkoušky všechny uchazeče, kteří úspěšně splní státní maturitu z matematiky, a to na obory Strojírenství, Teoretický základ strojního inženýrství a Výroba a ekonomika ve strojírenství.
Zajímavé studijní programy nabízí i Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská. Také sem se dostanete bez zkoušek v případě, že úspěšně odmaturujete z některého odborných předmětů, kterými jsou matematika, fyzika, informatika či chemie.

Česká zemědělská univerzita v Praze
Ke studiu lesnictví, dřevařství nebo hospodářské a správní služby v lesním hospodářství můžete nastoupit, jakmile složíte maturitu. Všechny tři jmenované obory lze studovat v prezenční i kombinované formě.

6813-italie2_mensi
PEDAGOGIKA
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Na většinu bakalářských oborů přijímají v Budějovicích podle úspěšnosti u zkoušky z dospělosti. Pokud se tedy chcete věnovat učitelství, může pro vás být Jihočeská univerzita tou správnou volbou. V nabídce studijních programů nechybí jazyky, historie, matematika ani chemie. Vyzkoušet ale můžete i nkterý z méně obvyklých oborů, kterým je třeba Informační technologie a e-learning.

ZDRAVOTNICTVÍ

Technická univerzita Liberec

Zajímá vás medicína a rádi byste pomáhali lidem? V Liberci berou bez zkoušek na obory Zdravotní sestra, Zdravotnický záchranář nebo Biomedicínská technika. Pořadí uchazečů sestavují na základě váženého průměru ze tří závěrečných středoškolských vysvědčení a pololetního vysvědčení ve čtvrtém ročníku.

CHEMIE
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Určitě víte, že na VŠCHT se hravě dostanete bez přijímaček. Možná ale ani netušíte, jak zajímavé obory škola nabízí! Za všechny jmenujme studium léčiv, nano a mikrotechnologií, technologie výroby potravin nebo program zaměřený na paliva a energie. Jedinou podmínkou pro přijetí je dokončené středoškolské vzdělání a úspěšně složená maturitní zkouška.

EKONOMIE

Univerzita Pardubice
Fakulta ekonomicko-správní přijímá všechny uchazeče, kteří dosáhnou za čtyři roky středoškolského studia průměru do 3,5. Mezi obory, které se na fakultě vyučují, nechybí třeba Management finančních rizik, Ekonomika a provoz podniku nebo Veřejná ekonomika a správa.

SOCIÁLNÍ VĚDY

Západočeská univerzita v Plzni

Podle výsledků u maturity přijímá zdejší filozofická fakulta. Nabídka oborů je opravdu pestrá. Kromě tradiční politologie, sociologie či historie se v Plzni můžete věnovat archeologii nebo studiím Blízkému východu.

PŘÍRODOVĚDA

Univerzita Hradec Králové

Na přírodovědecké fakultě lze studovat jak obecnou biologii, tak konkrétněji zaměřené obory. Například ke studiu geografie nebo toxikologie a analýzy škodlivin jsou přijímáni studenti podle průměru prospěchu na střední škole.
Mendelova univerzita v Brně
Jste-li zaměřeni praktičtěji a chcete přírodu zažít skutečně „na vlastní kůži“, přihlaste se na Zahradnickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. K přijetí na obory Zahradnictví, Vinohradnictví a vinařství či Jakkost rostlinných potravinových zdrojů vám postačí dobré středoškolské výsledky a úspěšné složení maturitní zkoušky.

Autorka: Nikola Staňková

Fotografie: Freeimages.com

KTERÉ ŠKOLY PŘIJÍMAJÍ BEZ ZKOUŠEK?

Zvládnout během pár měsíců odmaturovat a navíc se ještě dobře připravit k přijímacím zkouškám na vysokou školu, to není nic snadného. Pokud tedy nechcete příští školní rok strávit na pracovním úřadě, je dobré mít v záloze ještě jinou variantu pro případ, že by přijímačky na vámi vybraný obor nevyšly. Nevyberete si třeba z našeho malého přehledu nějaký podobný, na který by se dalo dostat bez zkoušek?

TECHNIKA

České vysoké učení technické v Praze