Hezké chytré hlavičky

Napadlo vás někdy, co asi vystudovali vaši oblíbení herci nebo zpěváci? Podívejte se, kdo by vám pomohl s řešením matematických rovnic nebo třeba chemickými reakcemi.

Ne každý v Hollywoodu je jen hezká tvářička. I když je to bezpochyby výhoda pro povolání herce nebo zpěváka, ne všichni odjakživa věděli, že je bude živit showbusiness. A tak mnohdy studovali něco úplně jiného – podívejte se, kdo jsou v hollywoodské krabičce ty nejostřejší pastelky.

mri-head-scan-1439617

Natalie Portman

Herečka, kterou známe například z Hvězdných válek nebo Černé labutě studovala tanec. A pak taky psychologii na Harvardu. Navíc kromě angličtiny mluví hebrejsky, francouzsky, japonsky, německy a arabsky.

Lisa Kudrow

Bláznivá Phoebe z Přátel ve skutečnosti tak bláznivá není. Vystudovala biologii a deset let se věnovala klinickému výzkumu bolestí hlavy.

Tommy Lee Jones

Tahle země není pro starý, Bournův mýtus, Muži v černém, Lincoln a desítky dalších filmů. Taky titul z angličtiny na Harvardu.

Nicole Kidman

Krásná vysoká zrzka s IQ 132 od malička chtěla být herečkou. Takže sice nemá doktorát z chemie, zato vystudovala ty nejlepší australské taneční a herecké školy, což se očividně vyplatilo.

James Franco

Tomuhle herci jedna škola nestačila. Jako studenta jste ho mohli potkat na Kolumbijské univerzitě, Yale, UCLA a Newyorské univerzitě. Navíc na některých z nich učil angličtinu a filmové řemeslo.

Cindy Crawford

Tahle supermodelka vám neřekne, že by si ze všeho nejvíc přála světový mír. Než se dala na modeling, studovala chemické inženýrství. S prospěchovým stipendiem.

Ashton Kutcher

Ze státní univerzity v Iowě, kde studoval biochemické inženýrství, ho sice vyhodili, ale na druhou stranu, aspoň se má něžná polovina publika v jeho filmech čím kochat.

Jodie Foster

Jedna z nejlepších hereček se naučila číst už ve třech letech, takže asi přečetla o něco víc knížek než my ostatní. Tyhle znalosti pak zúročila při studiu literatury na univerzitě Yale.

mortar-board-2-1551255

Meryl Streep

Nejen, že je krásná, i když jí táhne na sedmdesát, má taky titul z Yale, kde studovala herectví.

David Duchovny

Agent Mulder z Akta X se kromě chytání mimozemšťanů dost dobře vyzná v knížkách. Titul z anglické literatury má z Princetonu a Yale.

Matt Damon

Harvard sice kvůli pracovnímu vytížení nedostudoval, ale i tak se to počítá, ne?

Emma Watson

Emma se na roli Hermiony vážně hodila. Je totiž chytrá až na půdu i normálně. K natáčení filmů jen tak bokem vystudovala anglickou literaturu na Brownově univerzitě a pak se přihlásila na Oxford.

Jake Gyllenhaal

Modrooký hezoun Jake studoval na Kolumbijské univerzitě východní náboženství. Pak ale zjistil, že  herectví ho baví víc než studium Buddhy, a ze školy odešel.

John Legend

Zpěvák dostal stipendium na třech prestižních školách včetně Harvardu. Rozhodl se ale vystudovat afroamerickou literaturu na UPenn.

 

Zdroj fotografií: freeimages.com


kavanluc@gmail.com

Další články k tématu

Vybíráme studijní obor... ale jak?

Vybíráme studijní obor... ale jak?

Co mě baví? Při úvaze nad vaším budoucím oborem byste se rozhodně měli nejprve zamyslet, co vás ve vašem životě těší. Rádi pomáháte lidem? Máte kladný vztah k přírodě? Těšíte se na to, až budete moci s kalkulačkou a tabulkami v ruce řešit zapeklité matematické úlohy? Baví vás psaní či tvoření čehokoli? I takové drobnosti mohou být významnými ukazateli …

číst více
Talentové zkoušky na umělecké obory a jak se na ně připravit

Talentové zkoušky na umělecké obory a jak se na ně připravit

Školy vyžadující talentové zkoušky mohou být různého typu. Může jít o školy vyloženě umělecké, jako je brněnská Janáčkova akademie múzických umění či pražská Akademie múzických umění, ale také o školy a obory jinak zaměřené – třeba zahradní architektura. Pojďme se v podobě a požadavcích talentových zkoušek zorientovat. Talentové zkoušky výtvarného zaměření Kde se s nimi setkáte V zásadě existují tři oblasti, …

číst více
Jak správně vybrat přípravný kurz na VŠ

Jak správně vybrat přípravný kurz na VŠ

„Bez přípravného kurzu bych se nedostal na Akademii výtvarných umění,“ říká Vojtěch Verner (20), který nyní na AVU studuje restaurování soch. Dva roky navštěvoval každý týden kurz kreslení na ZUŠ Štítného a považuje jej za jeden z nejlepších v Praze. „Výhodou bylo, že nás učilo víc vyučujících a každý z nich dá pak člověku něco jiného, nového…,“ dodává …

číst více
VŠ, které ještě berou přihlášky

VŠ, které ještě berou přihlášky

V polovině března – přesněji řečeno 15. 3. 2015 – končí lhůta podávání přihlášek na bakalářské obory Univerzity Pardubice. V případě, že chcete studovat navazující magisterské studium na téže univerzitě, máte čas přesně o měsíc déle, tedy do 15. 4. 2015. V případě oborů bakalářského studia na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem je konečným dnem pro podání přihlášky 16. březen 2015, magisterské studium má …

číst více