FiLuTa 2007 - informatická soutěž pro středoškoláky

18. 10. 2007 | Aktuality

FIT VUT v Brně vyhlašuje 2. ročník programátorské soutěže tvůrčích prací pro studenty středních škol Filuta 2007. Tématem soutěže jsou programy, které lze jakýmkoli způsobem použít pro podporu výuky.

Témata pro inspiraci
* pomůcky pro výuky matematiky, fyziky, informatiky, zeměpisu, jazyků, …
* výukové počítačové hry
* komunikace, internet, vyhledávání informací
* Jiné programy, které splňují výchozí zadání. Nezapomeňte, že se hodnotí i nápad.

Řešení by mělo obsahovat
* zdrojový kód aplikace + přeloženou aplikaci (jde-li o kompilovaný kód)
* návod k překladu a instalaci (makefile, či jiný skript pro překlad je vítán) a použití
* popis problému a řešení (k čemu to slouží, jak jste řešili klíčové problémy) v čistě textovém souboru nebo HTML o rozsahu cca 10000 znaků

Akceptovatelné programovací jazyky
* C, C++ (musí být přeložitelné překladačem GCC v.4)
* Java (kompatibilní se Sun J2SE 5.0)
* Pascal (musí být přeložitelné překladačem FreePascal, který je kompatibilní s Borland Pascalem 7.0)
* Python
* Poznámka: Jde o soutěž zaměřenou na praktické programování, vyhýbejte se proto raději vizuálním návrhářům aplikací (C++ Builder, Java Builder, Delphi, apod.), u nichž není zřejmé, co vytvořil programátor, a co program.

Organizační informace
* Účastníci musí být ve školním roce 2007/2008 studenty libovolné střední školy a musí být ve věku od 15 let výše.
* Soutěž je určena primárně pro jednotlivce, ale mohou se jí zúčastnit i týmy maximálně do 3 členů (v tom případě se neregistrujte všichni, ale zvolte si zástupce, se kterým budeme komunikovat).
* Soutěž má kapacitu 30 soutěžních příspěvků, registrujte se včas.
* Termín dodání soutěžního příspěvku je 23. listopadu 2007.
* Autoři vítězných prací získají zajímavé ceny.
* Do soutěže se můžete registrovat přes tuto stránku.