Druhé kolo přijímacího řízení na FEKT VUT

11. 7. 2011 | Aktuality

Děkanka Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení v Brně (FEKT VUT) vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení do všech oborů bakalářského studijního programu Elektrotechnika, elektronika, komunikační a řídicí technika v prezenční i kombinované for­mě.

Přijati budou pouze ti uchazeči, kteří splňují některou z následujících podmínek:

• uchazeč maturoval nebo absolvoval přípravný kurz z matematiky na FEKT a dosáhl klasifikace 1 nebo 2;
  • uchazeč maturoval nebo absolvoval přípravný kurz z fyziky na FEKT a dosáhl klasifikace 1 nebo 2;
  • uchazeč dosáhl na střední škole průměru známek nejvýše 2,0; údaj se vypočte jako aritmetický průměr známek na závěrečném vysvědčení v 1., 2. a 3. ročníku a na vysvědčení za první pololetí 4. ročníku; je třeba doložit úřední potvrzení ze střední školy o dosaženém průměru (formulář žádosti viz e-přihláška);
  • uchazeč absolvoval Národní srovnávací zkoušky a dosáhl v testu z matematiky hodnocení minimálně 60,0 % nebo v testu obecných studijních předpokladů (OSP Z) ve všech třech částech hodnocení minimálně 60,0 %, nebo v rozšířeném testu obecných studijních předpokladů (OSP R) hodnocení minimálně 60,0 % v prvních třech částech;
  • děkanka může rozhodnout o případném prominutí přijímací zkoušky ve výjimečných případech, např. u uchazečů, kteří dosáhli vynikajících výsledků v činnostech souvisejících s oborem studia (olympiády, středoškolské odborné soutěže, apod.) – v tomto případě je třeba žádost o přijetí zdůvodnit a dosažení vynikajícího výsledku doložit.

Nejzazší termín pro podávání přihlášek je stanoven na 10. srpna (osobně nebo doporučenou poštou).

Více informací o oboru i o pravidlech přijímacího řízení naleznete na stránkách FEKT VUT.

Zdroj: www.feec.vutbr.cz