O nás

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) vznikla v roce 2000 transformací z Fakulty řízení a informační technologie, která byla založena roku 1993. Fakulta se nyní nachází v moderním kampusu Na Soutoku. Budova fakulty prošla v roce 2018 další rekonstrukcí a momentálně nabízí moderní technologicky vybavené prostředí s relaxační místností s občerstvením. „Relax“, jak je již běžně nazýván, je mezi studenty velmi oblíbený, a to nejen pro možnost odpočinku, ale také pro společná setkávání ve volném čase. Fakulta mimo jiné nabízí nadstandardní možnosti vycestování do zahraničí.

Studijní programy

FIM UHK nabízí studium v oblasti informatiky, managementu, ekonomie, cestovního ruchu a nově akreditovaného programu Datová věda. Fakulta poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium ve formě prezenční i kombinované.

Uplatnění

Absolventi se uplatní v závislosti na absolvovaném oboru, a to například v IT firmách jako programátoři či IT specialisté, analytici, developeři, business analytici a další. Uplatnit se mohou na různých manažerských pozicích například ve finančním sektoru. Široké uplatnění pak nachází také na poli cestovního ruchu nebo jako ekonomové.

 

Web

Kde nás najdeš

Fakulta informatiky a managementu

Univerzita Hradec Králové
Hradecká 1249/6
500 03 Hradec Králové

Přihlášky a přijímačky

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Matematika

Výsledek pro přijetí: percentil 80

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ mají studenti možnost strávit 1 až 2 semestry svého studia na některé partnerské evropské univerzitě. Kromě programu Erasmus+ má fakulta uzavřena mnoho bilaterálních smluv s univerzitami po celém světě.

Zahraniční stáže

V rámci programu Erasmus+ lze rovněž vyjet na zahraniční stáž po dobu 2 až 12 měsíců do některé evropské země. Studenti FIM UHK mají také možnost získat stipendium na 3 - 5 měsíční stáž ve výzkumném institutu Florida Institute for Human & Machine Cognition v USA.

Ubytování a koleje

Univerzita Hradec Králové nabízí studentům ubytování na Palachových kolejích. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete v této sekci.

Kontakt

Fakulta informatiky a managementu

Univerzita Hradec Králové
Hradecká 1249/6
500 03 Hradec Králové