Studenti sbírají podpisy protí státní maturitě

15. 5. 2009 | Aktuality

Jičínský gymnazista Filip Vícha podnítil vznik skupiny studentů Nechceme státní maturitu! Skupina se snaží oslovit budoucí maturanty nespokojené s dosavadním vývojem okolo nové maturitní zkoušky prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Vícha společně s dalšími aktéry iniciativy sepsali petici, v níž požadují odložení státních maturit na delší dobu. Vadí jim především málo informací, které o zkoušce mají studenti i jejich pedagogové, chybějící podklady pro přípravu na nový typ zkoušení či nezohlednění zaměření školy a rozdílů v technické vybavenosti potřebné pro uskutečnění zkoušky. Obávají se také manipulací s výsledky, ztrát testů, neobjektivnosti a prosáknutí zadání na veřejnost ještě před zkouškou.

Petice je v těchto dnech rozesílána do škol a je dostupná i na stránkách skupiny na Facebooku.

Zdroj: web Česká škola, Facebook skupiny, blog Nechceme státní maturitu!