Soutěž o cestu do Štrasburku - poslední šance!

31. 12. 2007 | Aktuality

Do 10. ledna je možné se zúčastnit soutěže o exkurzi do Štrasburku, která je určena středoškolákům ve věku 16 až 18 let. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.euroscola.cz a odpovědět na deset vědomostních otázek.

Programem Euroscola umožňuje každoročně Evropský parlament tisícům mladých lidí ze všech 27 členských států Evropské unie navštívit sídlo EP a seznámit se s jeho úlohou a činností. Studenti si zde mohou na vlastní kůži vyzkoušet práci europoslanců a v rámci celodenního programu se svými vrstevníky z ostatních zemí konfrontovat názory na současné dění v EU nebo sdílet společné postoje. Jazyková vybavenost účastníků je nezbytným předpokladem pro účast na Euroscole. Mezi další ceny, které je v soutěži možné vyhrát, patří kapesní počítače nebo MP3 přehrávače.

Cesty do Štrasburku se uskuteční 22. února a 7. března 2008. Koordinaci programu Euroscola v ČR zajišťuje Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR.

Zdroje: www.euroscola.cz, www.evropane.org