Přijímací řízení na Mendelově univerzitě v Brně

7. 1. 2011 | Tiskové zprávy

Mendelova univerzita v Brně je nejstarším vysokým zemědělským a lesnickým učením v českých zemích. Byla zřízena v roce 1919 jako Vysoká škola zemědělská v Brně a pod tímto názvem existovala až do roku 1994.

Za dobu svého trvání prošla řadou organizačních i obsahových změn a připravila pro uplatnění v různých sférách národního hospodářství a oblastech hospodářské praxe několik desítek tisíc odborníků.

„V současnosti na naší univerzitě studuje přes jedenáct tisíc studentů. Největší zájem je o studijní programy na Provozně ekonomické fakultě, na Agronomické fakultě a o třetí a čtvrté místo se dělí Lesnická a dřevařská fakulta a Zahradnická fakulta. Velký zájem je i o studium na nové Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií“, uvedl prorektor pro pedagogiku Miroslav Havlíček.

„Přijímací řízení se liší podle fakult, a proto doporučujeme seznámit se na webových stránkách univerzity s jejich podmínkami, tj. do kdy a jakým způsobem mají být přihlášky ke studiu podány,“ radí prorektor.

Co se týká požadavků a znalostí na uchazeče, lze všeobecně říct, že o přijetí rozhoduje průměr známek ze střední školy a maturitní zkoušky, u některých fakult také Národně srovnávací testy SCIO a u oborů s výtvarným zaměřením (Výroba a tvorba nábytku, Zahradní a krajinná architektura) i talentové zkoušky.

„Všem zájemcům o studium na naší univerzitě bych doporučil navštívit Dny otevřených dveří, kde mají možnost prohlédnout si areál univerzity a její vybavení, získají potřebné informace o studiu, včetně studia v zahraničí, o možnostech ubytování, stravování a sportovního vyžití. To jim může také pomoci při jejich rozhodování,“ doplňuje prorektor.

Přesné informace mohou zájemci o studium získat na http://www.mendelu.cz/cz/studium, nebo na stránkách jednotlivých fakult.

Fakulta termíny Dnů otevřených dveří místo a čas web
Agronomická fakulta 7. ledna, 21. ledna, 4. února Q01 od 10 hodin www.af.mendelu.cz
Lesnická a dřevařská fakulta 28. ledna B02 od 10 hodin www.ldf.mendelu.cz
Provozně ekonomická fakulta 7. ledna, 21. ledna, 11. února Q01 www.pef.mendelu.cz