Metropolitní univerzita Praha

3. 1. 2011 | PR články

Metropolitní univerzita Praha

Metropolitní univerzita Praha, o.p.s. (MUP) patří mezi nejstarší a největší soukromé vysoké školy v České republice. Dlouhodobě vysoký zájem uchazečů o studium na Metropolitní univerzitě Praha svědčí o renomé kvalitní vzdělávací instituce. V akademickém roce 2010/2011 studuje na MUP přes 5000 studentů. Od svého založení v roce 2001 nabízí univerzita studijní obory v oblasti mezinárodních teritoriálních vztahů, právní specializace a mezinárodních ekonomických vztahů, a to jak v prezenční, tak v kombinované (dálkové) formě, v českém a anglickém jazyce. MUP působí v Praze a ve třech krajských městech – v Plzni, Liberci a Hradci Králové. Metropolitní univerzita Praha poskytuje vzdělání v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia, což ji řadí v České republice mezi jednu z mála soukromých vysokých škol s univerzitním statutem.

Studium Metropolitní univerzita Praha poskytuje vysokoškolské vzdělávání v sedmi bakalářských, sedmi magisterských a třech doktorských oborech.

V rámci celoživotního vzdělávání Metropolitní univerzita Praha také realizuje programy dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a kurzy českého jazyka pro cizince.

Pro studenty univerzity i pro veřejnost otevírá MUP každoročně přípravné kurzy na mezinárodně uznávané zkoušky z anglického jazyka – Cambridge Exams (PET, FCE, CAE, CPE). Absolventi těchto kurzů i zájemci z řad veřejnosti mohou skládat zkoušky přímo na půdě Metropolitní univerzity Praha, která je oficiálním zkouškovým centrem pro Cambridge Exams v České republice.

MUP pořádá každý měsíc od ledna do září dny otevřených dveří, na kterých se uchazeči o studium dozví podrobnější informace o univerzitě.

Bakalářské obory (titul Bc.)

• Anglophone Studies (studium v anglickém jazyce)
• Humanitní studia
• International Relations and European Studies (studium v anglickém jazyce)
• Mezinárodní obchod
• Průmyslové vlastnictví
• Veřejná správa

Magisterské obory (titul Mgr./Ing.)

• Anglophone Studies (studium v anglickém jazyce)
• Asijská studia a mezinárodní vztahy
• Evropská studia a veřejná správa
• International Relations and European Studies (studium v anglickém jazyce)
• Mezinárodní a regionální vztahy v průmyslovém vlastnictví
• Regionální studia a mezinárodní obchod

Doktorské studium (titul Ph.D.)

• International Relations and European Studies (studium v anglickém jazyce) – ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů, v.v.i.
• Mezinárodní vztahy a evropská studia – ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů, v.v.i.
• Mezinárodní a regionální vztahy v průmyslovém vlastnictví

Rigorózní řízení (titul PhDr.)

• International Relations and European Studies

Zahraniční spolupráce

Metropolitní univerzita Praha se řadí na přední místo mezi soukromými vysokými školami v ČR v rozsahu zahraniční spolupráce. Pro realizaci zahraničních aktivit vytvořila MUP širokou síť více než 100 spolupracu­jících univerzit jak v rámci Evropy v programu Erasmus, tak i v oblastech Ameriky či Asie.

Anglicky vyučované obory na MUP (Anglophone Studies, International Relations and European Studies) jsou předpokladem pro mezinárodní spolupráci a významně přispívají k mezinárodní atmosféře univerzity, o čemž svědčí přítomnost mnoha zahraničních studentů i akademických odborníků.

MUP se zaměřuje primárně na rozvoj studentské mobility (studijní pobyty, pracovní stáže) a mobility akademických pracovníků a dalších zaměstnanců. Dlouhodobě usiluje i o spolupráci se zahraničními pracovišti zejména v oblasti společných vědeckovýzkumných projektů nebo při uskutečňování společných studijních programů. Škola bez bariér Komplexní podporu studentů s postižením realizuje MUP na bázi Denního centra. V současné době jich u nás studuje více než sedmdesát. Za realizaci tohoto programu získala univerzita několik ocenění, jako např. mezinárodní cenu Handinnov Europe 2008, ocenění Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nebo ocenění Stejná šance – Zaměstnavatel 2010, kde se v soutěži umístila na třetím místě. V rámci programu Erasmus studují studenti s tělesným postižením na vysokých školách v zemích EU.

Celoživotní vzdělávání

Pro absolventy vysokých škol nabízí Metropolitní univerzita Praha programy celoživotního vzdělávání zaměřené na pedagogické pracovníky v těchto kurzech: • Pedagogická příprava pro učitele anglického jazyka 2. stupně základních škol • Studium k rozšíření odborné kvalifikace o Učitelství anglického jazyka pro 2. stupeň základních škol o Učitelství anglického jazyka pro středních škol

Cizinci mohou navštěvovat kurzy českého jazyka.