Cena Josefa Luxe 2009

3. 3. 2009 | Aktuality

Nadační fond Josefa Luxe vyhlašuje pro rok 2009 soutěž pro studenty vysokoškolského a doktorandského studia humanitních oborů, především historie, politologie a sociologie. Práce bude hodnotit odborná porota, jejímž předsedou je Jan Sokol.

Tématem letošní soutěže je Transformace české společnosti po roce 1989 a rozvoj demokracie do současnosti. Práce se mohou zaměřit na proměnu a profilaci politických stran v České republice, přechod k demokracii z různých hledisek nebo mediální či občanskou reflexi politického dění.

Odborné práce by měly mít rozsah asi 40–70 normostran a odesílat je účastníci mohou do 20. 9. 2009 ** společně s přihláškou na adresu uvedenou na webových stránkách. Vítěz soutěže obdrží **50 000 Kč.

Podrobné informace: Nadační fond Josefa Luxe.