AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: uzávěrky přihlášek

16. 2. 2006 | Aktuality

Přestože by se mohlo zdát, že termín, do kdy je třeba poslat přihlášky na vysoké školy, je notorický znám – tedy 28. února, není to vždy pravda. Některé univerzity upozorňují i naši redakci, že mnozí uchazeči mají ještě čas.

Zatímco třeba na umělecké vysoké školy si bylo třeba pospíšit, mnohé školy uzávěrku oddalují. Na oborech s talentovými zkoušami ale podávání žádostí o studium skončilo koncem listopadu. Jedná se například o Fakultu architektury na brněnském Vysokém učení technickém, nebo o Akademii muzických umění v Praze.

Kromě soukromých vysokých škol, které přihláškou nepohrdnou ani v létě, však i několik veřejných univerzit posunulo datum, do kdy přihlášky ještě přijímá. Především školy v menších městech se tak snaží být flexibilnější a přilákat více studentů. Když totiž nenaplní kapacitu přijímaných posluchačů, dotace na jejich provoz budou nižší. Závisí totiž právě na počtu mladých lidí, kteří se zde rozhodnou studovat. Školy později přijímají přihlášky i do oborů Ošetřovatelství nebo Zdravotní sestra.

Pro lepší přehled připravili vysokeskoly.cz seznam, podle kterého budete vědět, kde to ještě můžete stihnout i po 28. únoru.

Filozoficko – přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě 10.3.2006 (odbor Ošetřovatelství)

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích 15.3.2006 Peda­gogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze 15.3.2006 Doprav­ní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice 15.3.2006

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze 5.5.2006

Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové 15.5.2006 (odbor Zdravotní sestra)