O nás

Fakulta chemické technologie vznikla v roce 1969 sloučením dvou zakládajících fakult Vysoké školy chemicko-technologické: Fakulty anorganické technologie a Fakulty organické technologie.

Studijní programy

Fakulta nabízí bakalářské, magisterské i doktorské studium v programech aplikované chemie, syntézy a výroby léčiv a konzervování a restaurování uměleckých děl.

Uplatnění

Absolventi se uplatňují jako odborní pracovníci v chemickém průmyslu, ve farmaceutickém průmyslu a v institucích, které se zabývají restaurováním uměleckých děl.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta chemické technologie

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Technická 1905/5
166 28 Praha 6-Dejvice

Přihlášky a přijímačky

  • Elektronická přihláška: 600 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ lze studovat 1 až 2 semestry na některé z partnerských univerzit v téměř kterékoliv evropské zemi. Více informací o Erasmu na VŠCHT naleznete zde. Studenti fakulty mohou vycestovat do zahrační i v rámci jiných programů - např. CEEPUS, AKTION, ATHENTS a další. Bližší informace o studiu v zahraničí naleznete zde.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné se zúčastnit i pracovní stáže v některé z vybraných zemí po dobu 2-12 měsíců. Praktické stáže jsou rezervovány především pro studenty doktorských studijních programů. Více informací o pracovních stážích naleznete zde.

Ubytování a koleje

Vysoká škola chemicko-technologická nabízí studentům ubytování ve dvou kolejních zařízeních (Sázava a Volha) v areálu vysokoškolských kolejí v Praze - Kunraticích. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách Správy účelových zařízení VŠCHT zde.

Kontakt

Fakulta chemické technologie

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Technická 1905/5
166 28 Praha 6-Dejvice