Specializace ve zdravotnictví

Medicína nebo zdravotnické nelékařské obory?

Žijeme v hektické době, kdy jsou životními motty: úspěch, prestiž, uznání, profesionalita… S tím následně souvisí i výběr našeho budoucího povolání a výběr profesní dráhy. I to je zřejmě důvod, proč studenti při výběru školy sledují mety nejvyšší. Lékařské fakulty tak praskají ve švech. Každoročně za sebou zanechávají doslova stovky frustrovaných neúspěšných uchazečů. Ti vynaložili nemalé úsilí …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ergoterapie

****Jak zapojit do společnosti lidi s postižením nebo ty, které postihlo životní neštěstí či úraz? Kromě psychologů, speciálních poradců nebo fyzioterapeutů jsou součástí rehabilitačního týmu i ergoterapeuti. Jak probíhá studium tohoto oboru a na kterých školách se konkrétně vyučuje?

Speciál O OBORECH: Fyzioterapie

Každý z nás má někdy problémy se zády, koleny, bolí nás svaly nebo klouby. Pokud je problém vážnějšího charakteru, doporučí lékař většinou pravidelné návštěvy fyzioterapeuta. Fyzioterapie se dá v ČR studovat na více než 10 vysokých školách. Jak takové studium vypadá a jaké se nabízejí absolventům možnosti, se dočtete v následujícím článku.