O nás

Ostravská univerzita je mladá, dynamická a energická univerzita, podobně jako město, které jí dalo jméno. Studentům u nás nabízíme špičkové zázemí, prostor pro růst a kreativní nápady, a hlavně individuální přístup. Na každé z šesti fakult tě budou učit a inspirovat špičky ve svém oboru, pro které nebudeš anonymním číslem, ale unikátní osobností.

Na Ostravské zkrátka začne tvůj příběh.

Jaký ten příběh bude, už je jen na tobě. Víme ale jistě, že bude jedinečný, plný nových zážitků, přátel a výzev. Vytvoříme ti ty nejlepší podmínky, podpoříme tě, když se na nás obrátíš. V pozitivní atmosféře se budeš moct intenzivně soustředit jak na úzkou oblast svého studijního zájmu, tak na propojení získaných znalostí s dalšími oblastmi či praktickými dovednostmi. Zkušenosti získáš na praxích, stážích, zahraničních výjezdech nebo ve studentských organizacích, které tě rády zapojí do svých aktivit.

Ostrava je dynamické město plné příležitostí!

Ostrava je město, které raketově roste a svou industriální minulost přetváří ve svou silnou stránku. Užiješ si tady unikátní hudební festivaly, odvážné divadelní scény, galerie a kulturní kluby, jejichž program plní zapálení umělci a kreativci.

Jedinečnou atmosféru města z velké části tvoří studenti. Legendární Ostravské hokejové derby, Majáles, plesy, koncerty, sportovní události i mnohé párty – tuhle pestrou nabídku studentských akcí ti připravují tví budoucí spolužáci.

Tak co, potkáme se na Ostravské? Více informací najdeš na www.studujOstravskou.cz.

A nezapomeň, že přihlášky můžeš podávat pouze do 15. března!

Kde nás najdeš

Ostravská univerzita

Dvořákova 137/7
701 03 Ostrava 1

Fakulty

Filozofická fakulta

• Anglická filologie
  • Anglická filologie (dvouoborové)
  • Anglická filologie se zaměřením na vzdělávání (dvouoborové)

a dalších 71 programů

74 programů

Fakulta sociálních studií

• Rozvoj a řízení v sociální práci
  • Social Work
  • Sociální práce

a dalších 5 programů

8 programů

Fakulta umění

• Animovaná tvorba
  • Cembalo
  • Digitální grafika ve virtuálním prostředí

a dalších 29 programů

32 programů

Lékařská fakulta

• Aplikovaná fyzioterapie
  • Ergoterapie
  • Experimentální a klinická medicína v hematologii a onkologii

a dalších 21 programů

24 programů

Pedagogická fakulta

• Andragogika
  • Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání (dvouoborové, pro ZŠ)
  • Behaviorální zdraví

a dalších 80 programů

83 programů

Přírodovědecká fakulta

• Analytická chemie pevné fáze
  • Aplikovaná informatika
  • Applied Informatics (EN)

a dalších 41 programů

44 programů

Přihlášky a přijímačky

Veškerá agenda spojená s přijímacím řízením spadá do gesce jednotlivých fakult.

Ostravská univerzita

Dvořákova 137/7