O nás

Studujte školu úspěšných!

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha je prestižní soukromou vysokou školou, která se zaměřuje především na výuku Diplomacie a Public Relations. Jsme hrdí, že už od roku 2002 mají naši absolventi vysoké uplatnění v neziskových organizacích, firmách se zahraničním zastoupením a regionálních organizacích. Univerzita se zařazuje do top 5 v rámci nejvyšší zaměstnanosti ze všech vysokých škol v ČR. 98,2% absolventů do 3 měsíců po ukončení studia získá zaměstnáni. 

Studijní programy a uplatnění 

Nabízíme bakalářské a magisterské studium v prezenční a kombinované formě.

Škola má akreditován bakalářský a magisterský studijní program Mezinárodní a veřejné vztahy.

Ve specializaci zaměřené na přípravu diplomatů a členů zahraničních zastoupení se naši absolventi dostávají do mnoha měst a zemí a poznávají cizí kultury a tradice. K tomu jim pomáhá studium jazyků, diplomatických protokolů a kulturních specifik a praxe v mezinárodních institucích jako jsou Evropská komise či velvyslanectví. 

Public Relations je velmi zajímavý a tvůrčí obor, jehož absolventi jsou díky prudkému rozvoji digitálních médií sociálních sítí velmi žádaní. Naučí se jak zaujmout, aktivně rozvíjet schopnost komunikovat uvnitř i vně organizací, dlouhodobě udržovat vztahy s veřejností i mediální sférou.

Web

Kde nás najdeš

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

U Santošky 1093/17
150 00 Praha 5-Smíchov

Přihlášky a přijímačky

Podmínkou přijetí ke studiu je, vedle podané přihlášky, doklad o dosažení požadovaného vzdělání a uhrazení poplatku 500,- Kč za přijímací řízení.

V rámci přijímacího řízení na Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů Praha nevyžadujeme od uchazečů absolvování žádných testů ani pohovorů.

Postačí vyplnit a odeslat přihlášku, kde si uchazeč zvolí mezi motivačním dopisem a pohovorem. Po přijetí přihlášky Vám pošleme email s informacemi k dalšímu průběhu přijímacího řízení a pozveme Vás na přijímací pohovor. Pohovory se konají každé úterý (28.1., 4.2., 11.2., 18.2., 25.2., atd.) od 10:00 do 17:00.

Na pohovor si s sebou přineste občanský průkaz, nebo cestovní pas a ověřenou kopii maturitního vysvědčení, nebo bakalářského diplomu. Přijímací řízení můžete však absolvovat i před získáním maturitního vysvědčení/bakalářského diplomu, stačí, když ho doložíte při zápisu. V případě, že se rozhodnete pro motivační dopis, pošleme Vám na e-mail vzorový dopis včetně bodů, které by měl dopis zahrnovat. Maximální rozsah je 300 slov. Potom stačí dopis už jen zaslat zpět e-mailem.

Výsledek přijímacího řízení Vám zašleme do 14 pracovních dnů od pohovoru nebo obdržení motivačního dopisu.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Výše školného platná pro akademický rok 2020/2021:

Studenti bakalářských a magisterských programů si mohou vybrat ze tří typů školného. Pro prezenční i kombinované studium jsou ceny stejné, již od 27 500 Kč/semestr. Více informací zde.

Kontakt

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

U Santošky 1093/17
150 00 Praha 5-Smíchov

Pobočky