Hledáte „odvolání“

Přijímačky na vysokou

Přijímačky se liší škola od školy. K tomu, abyste u přijímaček, ať už na vysokou nebo vyšší odbornou školu, uspěli, však nestačí jen vynikající znalosti a dobrá příprava, ale důležitá je také organizace testu. Proto jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které by vám mohly pomoci k lepšímu výsledku.

číst více

Masarykova univerzita se stala nejžádanější českou vysokou školou

Pracovníci brněnské univerzity si letos museli poradit s 54 000 přihlášek, což je dokonce o čtyři tisíce více než na Karlově univerzitě. Rozhodnutí o přijetí našlo ve schránce kolem 14 tisíc studentů, ale předpokládá se, že do prvního semestru jich nastoupí o několik tisíc méně. Mnoho z přijatých se totiž rozhodne pro studium na jiné škole v tuzemsku či zahraničí.

číst více

Přijímačky na MU: Někteří uchazeči se cítí poškozeni

Z osmi variant všeobecných přijímacích testů, které letos připravila Masarykova univerzita v Brně, byly některé obtížnější než ostatní. Zástupci školy se proto rozhodli u těžších verzí připočítat body navíc, u jednodušších naopak body ubrat. Mnoho uchazečů s takovým postupem nesouhlasí a hodlají se proti výsledkům odvolat.

číst více

Volba rektora MU neúspěšná:

Akademickému senátu Masarykovy univerzity se při pondělní volbě nového rektora nepodařilo zvolit ani jednoho z kandidátů. Poté, co se Mgr. Václav Linkov vzdal své kandidatury, se o post hlavy univerzity ucházejí pouze profesoři Fiala a Wechsler. Jméno vítěze by mohlo být známé již příští pondělí, kdy proběhne třetí kolo hlasování senátu MU.

číst více

Děkan lékařské fakulty UP Čihalík obviněný novozélandským soudem z přestoupení CITES zpět v ČR

Děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Čestmír Čihalík, kterému spolu s inspektorem životního prostředí Jindřichem Šmitákem uložil novozélandský soud statisícové pokuty za nedovolené trhání orchidejí, se 4. 3. 2004 vrátil do České republiky.

číst více