Hledáte „soutěže“

Miss Academia 2005

Nový ročník soutěže Miss Academia se ponese v duchu slavného agenta 007 Jamese Bonda. Porotci však nebudou hodnotit pouze krásu přihlášených dívek, ale budou také důkladně testovat jejich znalosti a vtip.

číst více

Soutěž o poukázky na TOEFL

Soutěž vyhlašuje Fulbrightova komise jakožto zprostředkovatel programů vzdělávacích výměnných pobytů mezi Českou republikou a Spojenými státy. Na adrese komise www.fulbright.cz/soutez.shtml je zveřejněn kvíz, jehož úspěšné vyřešení vám může ušetřit pár tisícovek (130 USD), které stojí jazyková zkouška TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku, jejímž úkolem je prověřit úroveň ovládání angličtiny zejména u zájemců o vysokoškolské studium v anglicky mluvících zemích.

číst více

Češi na stupních vítězů:

I letošní ročník soutěže Euromanager je pro Českou republiku medailový. Tým absolventů z katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd elektrotechnické fakulty ČVUT obsadil třetí místo.

číst více

Euromanager:

Vítězem třetího ročníku mezinárodní soutěže studentů a manažerů GMC Euromanager se stal tým ČVUT, vedený koordinátorem Miroslavem Liberským. Dalšími členy

číst více

Vztahy žáků a učitelů nejsou nijak růžové:

Vyplývá to z ankety MF DNES, vyhodnocené ke Dni učitelů, během níž bylo osloveno 999 žáků a učňů a 274 pedagogů. Žákům na učitelích nejvíce vadí, že neumějí látku podat zajímavě (19% žáků), učí nepotřebné věci (39%) a při hodnocení i jinak protežují své oblíbence na úkor ostatních (38%).

číst více

Fotografická soutěž

Od prvního do dvanáctého března probíhá v Informačním centru Evropské unie výstava fotografií, které byly zařazeny do soutěže o nejlepší fotografii ze zahraničního studijního pobytu, vyhlášené národní agenturou SOKRATES.

číst více

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěžě o nejlepší školní web

Ještě tento měsíc, resp. do 31. prosince 2003, můžete přihlašovat školní weby a webové stránky do soutěže společnosti AutoCont On Line. Mohou se zúčastnit všechny české školy, od mateřských až po střední.

číst více

UK slavnostně udělí studentům Bolzanovu cenu

Již 10. ročník soutěže Bolzanova cena proběhl na Univerzitě Karlově v Praze. Studenti zde dostávají ocenění za odborné a vědecké práce v rámci bakalářského, magisterského a doktorského studia.

číst více

EUROMANAGER – realistická simulace firemního prostředí

EUROMANAGER je mezinárodní týmová soutěž, která startuje svůj již 25. ročník. První účast v tomto projektu přinesla zástupcům České republiky, reprezentované studenty VŠE, vítězství v mezinárodním finále v Paříži. V letošním roce se čeští studenti umístili na krásné třetí pozici v konkurenci 13 zemí světa. Finále proběhlo ve dnech 21. – 26. 9. v exotickém Macau.

číst více

Začíná zápis do ankety Zlatý Ámos

Od 24.září až do konce roku mohou žáci zapsat své oblíbené pedagogy do ankety o nejoblíbenějšího učitele, která se jmenuje Zlatý Ámos.

číst více