Hledáte „odvolání“

Speciál O OBORECH: Policejní akademie ČR

Sedm dílů nezapomenutelné série Policejní akademie o partičce zvlčilých budoucích strážcích amerických zákonů ve spoustě z nás jistě vypěstovalo automatický úsměšek při vysolvení názvu hlavní vzdělávací instituce mužů a žen práva a pořádku v České republice. Jak to ale vypadá ve skutečnosti? Co zde lze studovat a čím se studenti Policejní akademie ČR zabývají?

číst více

Uznání zahraničního vzdělání

Studovali jste zahraniční vysokou školu? Máte zahraniční vysokoškolský diplom? O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání je třeba písemně požádat. Přečtěte si, co je třeba udělat, aby vám toto zahraniční vzdělání bylo uznáno.

číst více

Odvolání

Řádný opravný prostředek, kterým lze napadnout rozhodnutí, které nenabylo právní moci. Odvolání může podat účastník řízení, kterému nebylo podle jeho názoru plně či částečně vyhověno, tedy s rozhodnutím nesouhlasí. Lhůta pro podání odvolání je 15 dnů od doručení rozhodnutí. Výjimky blíže upravují zákonné normy. Související odkazy: Rozhodnutí o přijetí Nultý ročník

číst více

Rozhodnutí o přijetí

Po vykonání přijímací zkoušky uchazeč obdrží poštou rozhodnutí o přijetí, které může být kladné i záporné. Není-li uchazeč přijat, může podat odvolání. V případě, že je přijat, ale rozhodne se nastoupit na jinou školu, je slušné příslušnou fakultu písemně uvědomit o záměru nenastoupení ke studiu, aby mohla místo nabídnout dalším uchazečům.

číst více

Uchazeč o studium

Člověk, který má zájem studovat na určité škole; prvním krokem k tomu, aby se člověk změnil z uchazeče na studenta, je podání přihlášky a následně vykonání přijímacích zkoušek; studentem se uchazeč stává dnem zápisu ke studiu. Související odkazy: Přijímací řízení Odvolání Zápis

číst více

„Nepřijat/a“

Tak a je to tady. Vložili jste všechny své síly do příprav na přijímací zkoušky, v hlavě už jste osnovali, jak strávíte další léta báječného studentského života, těšili jste se na nové přátele… a pak vám přišlo strohé „nepřijat/a“. Následující článek vám ovšem potvrdí, že to ještě není žádná tragedie – možností, co dál, je stále dost.

Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

Jak napsat úspěšné odvolání

Jakmile přejde největší zklamání z toho, že jste se nedostali na školu, na kterou jste si přáli dostat se ze všech nejvíc, přichází čas zkusit s tím něco dělat. Podat odvolání. Co všechno by mělo obsahovat, aby mělo šanci na úspěch?

číst více

Nevzali vás na vysokou? Napište odvolání

Přijímačky jste úspěšně zvládli, ale domů vám přišel papír s verdiktem „Z kapacitních důvodů NEPŘIJÍMÁM“? Ještě není všechno ztraceno. Podejte si odvolání – stojí to minimum úsilí, ale může vám pomoci dostat se tam, kam chcete. Takže neváhejte a směle do toho. Poradíme vám, jak na to.

číst více

Přijímačky na vysokou

Přijímačky se liší škola od školy. K tomu, abyste u přijímaček, ať už na vysokou nebo vyšší odbornou školu, uspěli, však nestačí jen vynikající znalosti a dobrá příprava, ale důležitá je také organizace testu. Proto jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které by vám mohly pomoci k lepšímu výsledku.

číst více

Masarykova univerzita se stala nejžádanější českou vysokou školou

Pracovníci brněnské univerzity si letos museli poradit s 54 000 přihlášek, což je dokonce o čtyři tisíce více než na Karlově univerzitě. Rozhodnutí o přijetí našlo ve schránce kolem 14 tisíc studentů, ale předpokládá se, že do prvního semestru jich nastoupí o několik tisíc méně. Mnoho z přijatých se totiž rozhodne pro studium na jiné škole v tuzemsku či zahraničí.

číst více