Hledáte „odvolání“

Uchazeč o studium

Člověk, který má zájem studovat na určité škole; prvním krokem k tomu, aby se člověk změnil z uchazeče na studenta, je podání přihlášky a následně vykonání přijímacích zkoušek; studentem se uchazeč stává dnem zápisu ke studiu. Související odkazy: Přijímací řízení Odvolání Zápis

číst více

„Nepřijat/a“

Tak a je to tady. Vložili jste všechny své síly do příprav na přijímací zkoušky, v hlavě už jste osnovali, jak strávíte další léta báječného studentského života, těšili jste se na nové přátele… a pak vám přišlo strohé „nepřijat/a“. Následující článek vám ovšem potvrdí, že to ještě není žádná tragedie – možností, co dál, je stále dost.

Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

Jak napsat úspěšné odvolání

Jakmile přejde největší zklamání z toho, že jste se nedostali na školu, na kterou jste si přáli dostat se ze všech nejvíc, přichází čas zkusit s tím něco dělat. Podat odvolání. Co všechno by mělo obsahovat, aby mělo šanci na úspěch?

číst více

Nevzali vás na vysokou? Napište odvolání

Přijímačky jste úspěšně zvládli, ale domů vám přišel papír s verdiktem „Z kapacitních důvodů NEPŘIJÍMÁM“? Ještě není všechno ztraceno. Podejte si odvolání – stojí to minimum úsilí, ale může vám pomoci dostat se tam, kam chcete. Takže neváhejte a směle do toho. Poradíme vám, jak na to.

číst více

Přijímačky na vysokou

Přijímačky se liší škola od školy. K tomu, abyste u přijímaček, ať už na vysokou nebo vyšší odbornou školu, uspěli, však nestačí jen vynikající znalosti a dobrá příprava, ale důležitá je také organizace testu. Proto jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které by vám mohly pomoci k lepšímu výsledku.

číst více

Masarykova univerzita se stala nejžádanější českou vysokou školou

Pracovníci brněnské univerzity si letos museli poradit s 54 000 přihlášek, což je dokonce o čtyři tisíce více než na Karlově univerzitě. Rozhodnutí o přijetí našlo ve schránce kolem 14 tisíc studentů, ale předpokládá se, že do prvního semestru jich nastoupí o několik tisíc méně. Mnoho z přijatých se totiž rozhodne pro studium na jiné škole v tuzemsku či zahraničí.

číst více

Přijímačky na MU: Někteří uchazeči se cítí poškozeni

Z osmi variant všeobecných přijímacích testů, které letos připravila Masarykova univerzita v Brně, byly některé obtížnější než ostatní. Zástupci školy se proto rozhodli u těžších verzí připočítat body navíc, u jednodušších naopak body ubrat. Mnoho uchazečů s takovým postupem nesouhlasí a hodlají se proti výsledkům odvolat.

číst více

Volba rektora MU neúspěšná:

Akademickému senátu Masarykovy univerzity se při pondělní volbě nového rektora nepodařilo zvolit ani jednoho z kandidátů. Poté, co se Mgr. Václav Linkov vzdal své kandidatury, se o post hlavy univerzity ucházejí pouze profesoři Fiala a Wechsler. Jméno vítěze by mohlo být známé již příští pondělí, kdy proběhne třetí kolo hlasování senátu MU.

číst více

Děkan lékařské fakulty UP Čihalík obviněný novozélandským soudem z přestoupení CITES zpět v ČR

Děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Čestmír Čihalík, kterému spolu s inspektorem životního prostředí Jindřichem Šmitákem uložil novozélandský soud statisícové pokuty za nedovolené trhání orchidejí, se 4. 3. 2004 vrátil do České republiky.

číst více