Hledáte „přijímačky“

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček V.

Určité nervozitě se během pohovorů neubrání nikdo z nás. Na závěr našeho speciálu se podělíme o pár triků, jak se trémy zbavit.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček III.

Vztyčený prostředník nebo oči v sloup – a vše je jasné i beze slov. Protože řeč těla k ústnímu pohovoru jednoznačně patří, rozhodli jsme se vás upozornit na několik zajímavostí, které by se vám mohly hodit. Pozn. Článek byl 10. 5. 2012 aktualizován (kav).

číst více

MONITORING MÉDIÍ: Přijímačky na střední školy

První kolo přijímacích zkoušek na střední školy je v plném proudu. Česká média si všímají nejenom jejich průběhu, ale i novinky – posudků, které mají stručně uchazeče zhodnotit.

číst více

Národní srovnávací zkoušky aneb Na co nezapomenout

Některé uchazeče o studium na vysoké škole čekají už v sobotu 29.dubna Národní srovnávací zkoušky. Ty by měli zájemcům zodpovědět zásadní otázku: co se ještě rychle naučit, abych u přijímacích zkoušek uspěl? Správné opovědi na otázky v testech vám nedáme, ale pokud chcete vědět, co nezapomenout nebo jak se u zkoušek chovat, čtěte dál.

číst více

Tři měsíce do přijímaček – pomóóóóc!

Jarní prázdniny v čudu, z plesu zbyla už jen šerpa a jedno z nejstresovějších období na krku. Pravda, při takovéto vyhlídce se začíná zrychlovat tep i otrlejším jedincům. Ale nevěšte hlavu, za tři měsíce se toho dá stihnout překvapivě mnoho. Jak si tedy poradit s přípravou na přijímačky?

číst více

300 let ČVUT: Rozhovor s rektorem

České vysoké učení technické letos slaví tři staletí své existence a v čele má nového rektora. Zajímalo nás, jaké jsou jeho plány, v čem chce pokračovat a co naopak změnit.

číst více

Představujeme: Díl pátý – Fakulta stavební VUT v Brně

Líbilo by se vám stavět domy, mosty, přehrady, řídit stavební práce, vyvíjet nové a ještě lepší materiály, a mnoho dalšího? Pak rozhodně čtěte následující články a pronikněte tak trochu do studia tzv. FAST.

číst více

Přihláška na VŠ – vyplnění složenky

Vyplnění složenky k přihlášce na vysokou školu je tradiční noční můrou všech maturantů. Abychom vám ušetřili nervy, nabízíme vám přehlednou instruktáž krůček po krůčku.

číst více

AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: nové studijní programy

V době, kdy je již skutečně třeba zamyslet nad přihláškami na vysoké školy, upozorňují univerzity své uchazeče na nové studijní obory nebo na změny v těch stávajících. Abyste měli skutečný přehled, nemusíte sedět hodiny nad často nepřehlednými weby jednotlivých fakult. Novinky vám exkluzivně přinášejí vysokeskoly.cz.

číst více

Středoškolská odborná činnost – 28. ročník soutěže

Potřebujete získat něco k dobru na přijímačky na VŠ? Studujete na střední škole a píšete seminární práci? Chcete zkusit něco nového a třeba i vyhrát zajímavé ceny? Středoškolská odborná činnost (SOČ) je tu potom právě pro vás.

číst více