Hledáte „maturita“

Maturita pohledem učitele

Kolik hodin denně stráví ve škole učitel češtiny v průběhu maturit? Jakých chyb se studenti nejčastěji dopouštějí při psaní slohových prací? Je vhodnější maturovat první či druhý maturitní týden? Jak lze bojovat se stresem? Co přinese nová státní maturita? Odpovědi na otázky a mnohé další zajímavosti se dozvíte v následujícím rozhovoru

číst více

Jak napsat úspěšné odvolání

Jakmile přejde největší zklamání z toho, že jste se nedostali na školu, na kterou jste si přáli dostat se ze všech nejvíc, přichází čas zkusit s tím něco dělat. Podat odvolání. Co všechno by mělo obsahovat, aby mělo šanci na úspěch?

číst více

Jak maturanti prožívají poslední měsíc před zkouškou dospělosti?

Dnešní anketa vám poodhalí pocity letošních maturantů. Jak se připravjí na zkoušku dospělosti a na případné přijímačky? Jak zvládají stres? Někteří se už jistě pilně učí, jiní se možná od osudného dne pokouší odplout po moři alkoholu. Někomu je to třeba jedno. Jak jste na tom vy? Inspirujte se…

číst více

Rozhovor s ministrem školství

Zajímá vás, co si myslí o státních maturitách ministr školství Ondřej Liška? Co říká o školném a v čem spatřuje největší problémy českého vzdělávacího systému? Svoje vize přiblížil v následujícím rozhovoru.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY

Kdy podat přihlášku na vysokou školu? Kolikrát se lze účastnit národních srovnávacích zkoušek? Jaký je rozdíl mezi stužkovacím večírkem a maturitním plesem? V následujícím článku vás provedeme stěžejními událostmi maturitního ročníku.

číst více

Začaly maturity

Počínaje dnešním dnem začíná na některých středních školách maturita. K ústní zkoušce přijde letos asi 91 000 studentů posledních ročníků. Na různých typech škol potrvají maturity podle rozhodnutí ředitelů až do 20. června.

číst více

Perličky od maturit

Maturita je velký stres, ale může nastat i řada komických situací. O některé z nich se s Vámi podělí bývalí maturanti v článku Květy Gebauerové. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Pomoc, maturuju!

Nemůžete spát, máte pocit, že nic neumíte a čísla otázek už znáte zpaměti? Neklamné znaky toho, že maturita se blíží. V následujícím článku vám poradíme, jak zvládnout trému a na co si dát rozhodně pozor.

číst více

Jak přežít svaťák

Květen za dveřmi a s ním i maturita. Slavná zkouška dospělosti, se kterou vás všichni čtyři i více let na středních školách strašili. Ale než přijde ten den s velkým D a vy usednete v novém kostýmku či obleku před komisi a pochlubíte se svými znalostmi, čeká vás ještě svatý týden.

číst více

Anketa: Státní maturita

Státní maturita – při těchto slovech vyraší pot na čele nejednomu studentovi. Následující anketa, jejímž cílem bylo zjistit, jaký názor na jejich zavedení zaujímají budoucí „noví“ maturanti, tento fakt jen potvrdila. Studenti 3. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se shodují: Pokud státní maturity, pak připravené a v plné verzi.

číst více