Hledáte „maturita“

Rozhovor s ministrem školství

Zajímá vás, co si myslí o státních maturitách ministr školství Ondřej Liška? Co říká o školném a v čem spatřuje největší problémy českého vzdělávacího systému? Svoje vize přiblížil v následujícím rozhovoru.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY

Kdy podat přihlášku na vysokou školu? Kolikrát se lze účastnit národních srovnávacích zkoušek? Jaký je rozdíl mezi stužkovacím večírkem a maturitním plesem? V následujícím článku vás provedeme stěžejními událostmi maturitního ročníku.

číst více

Začaly maturity

Počínaje dnešním dnem začíná na některých středních školách maturita. K ústní zkoušce přijde letos asi 91 000 studentů posledních ročníků. Na různých typech škol potrvají maturity podle rozhodnutí ředitelů až do 20. června.

číst více

Perličky od maturit

Maturita je velký stres, ale může nastat i řada komických situací. O některé z nich se s Vámi podělí bývalí maturanti v článku Květy Gebauerové. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Pomoc, maturuju!

Nemůžete spát, máte pocit, že nic neumíte a čísla otázek už znáte zpaměti? Neklamné znaky toho, že maturita se blíží. V následujícím článku vám poradíme, jak zvládnout trému a na co si dát rozhodně pozor.

číst více

Jak přežít svaťák

Květen za dveřmi a s ním i maturita. Slavná zkouška dospělosti, se kterou vás všichni čtyři i více let na středních školách strašili. Ale než přijde ten den s velkým D a vy usednete v novém kostýmku či obleku před komisi a pochlubíte se svými znalostmi, čeká vás ještě svatý týden.

číst více

Anketa: Státní maturita

Státní maturita – při těchto slovech vyraší pot na čele nejednomu studentovi. Následující anketa, jejímž cílem bylo zjistit, jaký názor na jejich zavedení zaujímají budoucí „noví“ maturanti, tento fakt jen potvrdila. Studenti 3. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se shodují: Pokud státní maturity, pak připravené a v plné verzi.

číst více

TSP či OSP… jak na ně?

Maturita se blíží a s ní i přijímací zkoušky na vysoké školy. Ve škole na vás chrlí hromadu suchopárných informací potřebných ke zkoušce dospělosti a po příchodu domů už nemáte sílu z chytrých knížek čerpat informace potřebné k přijímačkám. Poradíme vám – jděte s dobou, vyzkoušejte efektivní, a přitom zábavnou, přípravu. Jediné, co k tomu potřebujete, je internetová přípojka a pohodlná židle.

číst více

Ve státních maturitách se objeví povinná četba

Znáte knihu Havířská balada od Marie Majerové či Odkaz od Milady Součkové? I tato díla budou muset umět studenti u státní maturity z českého jazyka. Součástí nové „zkoušky dospělosti“, kterou chce od školního roku 2007/2008 zavést ministerstvo školství, má být i povinná četba.

číst více

Která je pro Vás nej aneb Jak si vybrat vysokou školu?

Maturita na krku, konečný termín pro podání přihlášek na VŠ se rychle blíží a vy stále netušíte, pro kterou univerzitu se rozhodnout. Mnoho středoškoláků si v zimních měsících láme hlavu nad svou budoucností.

číst více