Druhé kolo přijímaček v Opavě

Slezská univerzita v Opavě vypsala 2. kolo přijímacího řízení na širokou škálu oborů.

číst více

Co vás čeká na našem serveru o prázdninách?

Prázdniny jsou časem odpočinku. Naše redakce sice odpočívat bude, ovšem ne každý den. Na našich stránkách najdete během léta mnoho zajímavých článků, vycházet budou každé úterý a pátek.

číst více

Jaký je váš názor na státní maturity?

Jste zastánci nových státních maturit nebo vám nová zkouška dospělosti přijde jako nesmyslný výplod našich politiků? Na stránkách www.eucebnice.cz máte nyní jedinečnou možnost vyjádřit se k problematice státních maturit prostřednictvím krátkého dotazníku, který je anonymní.

Promoce na Mezinárodní univerzitě Nisa

Už třetí promoce proběhnou v červenci na Mezinárodní univerzitě Nisa, kde letos skončí své studium pětadvacet absolventů, mezi nimi i čeští studenti. Jedná se o posluchače tříletého bakalářského studia ve studijním programu Systémové inženýrství a informatika, oboru Informační a komunikační management.

Druhé kolo přijímaček na VUT

Stavební fakulta Vysokého učení technického v Brně vypsala druhé kolo přijímacího řízení. Konkrétně se jedná o nabídku studia studijního programu Stavební inženýrství s kombinovanou formou výuky. Papírové i elektronické přihlášky, je nutno podat do 16. 7. 2006 (fakulta preferuje elektronické podávání přihlášek).

Mezinárodní kongres na Jihočeské univerzitě

26. června až 2. července se koná 23. světový kongres Společnosti pro vědu a umění na Jihočeské univerzitě. Tématem kongresu je „Česká a slovenská věda a kultura v mezinárodních souvislostech".

Chcete vyhrát 20 tisíc korun? Napište esej

Vysokoškolští studenti mají šanci vyhrát 20 tisíc. Stačí napsat esej na téma role občanské společnosti v rozvoji evropské spolupráce a integrace, odeslat ji do poloviny prosince a vyhrát. Již čtvrtý ročník soutěže pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti.

Jihočeská univerzita otevře v roce 2007 první přeshraniční obor

Jak udělat studium chemie a bilogie atraktivnějším? Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích přišla s přeshraničním studiem těchto oborů. Pro budoucí studenty připravila Biologická fakulta tamější univerzity od akademickeho roku 2007/2008 první přeshraniční studium oboru Biologická chemie. Výuku budou zajišťovat chemici z Keplerovy univerzity v Linci a biologové z Jihočeské univerzity.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti v africkém rytmu

Všichni zájemci o filmové dění jsou zváni do Uherského Hradiště, kde se ve dnech od 21. – 30. července uskuteční již tradiční přehlídka Letní filmové školy, která je letos zaměřena na přírodu, vztah člověka k přírodnímu bohatství a retrospektivu afrického filmu.

číst více

Na prázdniny jako au-pair II aneb Ze života slečny na hlídání

Minulý týden vám Vysoké školy. stručný návod na to, jak se stát au-pair v zahraničí. Jistě na tom není nic složitého, chce to jenom trochu kuráže a touhy poznat něco nového. Dnes se naopak podíváme na to, jak se žije au-pairkám v hostitelských rodinách, jaké jsou její povinnosti, úkoly, ale také možnosti poznání a vzdělání.