UTB bude mít novou fakultu

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně by se měla od 1.ledna 2007 rozšířit o novou, v pořadí již pátou fakultu. Rozhodl o tom tento týden Akademický senát univerzity. Ponese název Fakulta humanitních studií a v tomto akademickém roce by na ní mohlo studovat až 2340 studentů.

Olomoucká přírodověda si na zimu 2008 chystá nový kabát

Krásná, velká, prosklená. Taková bude nová budova přírodovědecké fakulty olomoucké univerzity. První přednášky by na ní měly začít v zimním semestru 2008.

číst více

Ostravská univerzita otevírá nový obor

Ti, kteří ještě stále touží stát se studentem vysoké školy, mají poslední příležitost. Ostravská univerzita získala akreditaci na nový bakalářský studijní obor ortotik-protetik, který se bude vyučovat na zdravotně sociální fakultě.

Uherské Hradiště má novou univerzitu

V pondělí 18.září byl slavnostně otevřen nový vysokoškolský areál v Uherském Hradišti, který zároveň přivítal i své první studenty. Nové akademické prostory, které vznikly přestavbou bývalých kasárenských budov, budou společně využívat jak zlínská Baťova univerzita, tak Vysoká škola báňská –Technická univerzita v Ostravě.

číst více

Liberecká univerzita chce spolupracovat s Kanaďany

Technická univerzita v Liberci chce navázat spolupráci s kanadskými vysokými školami a čerpat tak ze zkušeností z kanadského systému výuky technických inženýrů, který se od toho našeho podstatně liší.

Masarykova univerzita proti plagiátorům

Masarykova univerzita v Brně jako první univerzita v České republice vyvinula software, který má sloužit k odhalování plagiátů v písemných pracích studentů.

číst více

Na AMU se má učit rozhlasová tvorba

V nejbližší době bude k akreditaci předložena koncepce nového oboru, který by se měl vyučovat na Akademii muzických umění v Praze.

Kdo je nová ministryně školství Miroslava Kopicová

Nový školní rok, nová vláda a tím pádem i nová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Kdo je Miroslava Kopicová jsme zjistili, čím se stala, to už víme, ale co přinese českému školství? Na to si budeme muset ještě počkat.

ADRENALINOVÉ LÉTO

„Srdce buší neuvěřitelně rychle, každý sval v těle je napnut, člověk neví, co přesně ho čeká,“ takhle nějak popisují své pocity ti, co se alespoň jednou postavili na okraj jeřábu nebo mostu pevně připoutáni lanem a na povel „jump“ skočili dolů.

číst více

Marihuana není důvod pro vyhazov ze školy, rozhodl soud

Jan Chromý, který byl vyloučen ze školy kvůli držení marihuany, bude díky nedávnému rozhodnutí soudu moci pokračovat ve studiu.