Více studentů na zemědělce

Akreditování nových studijních programů, navýšení počtu studentů a podpora výzkumných projektů, to vše připravuje Česká zemědělská univerzita v Praze.

číst více

UK má tip pro filmové fanoušky

Všichni, kteří se hrdě hlásí mezi fanoušky pohyblivých obrázků, by jistě uvítali možnost vidět v předpremiéře řadu domácích i světových filmových novinek a zaplatit přitom pouze symbolickou částku. Pokud trávíte většinu času v našem hlavním městě a navíc máte cosi společného s Univerzitou Karlovou, podobný sen se pro vás může velice snadno stát skutečností…

číst více

Nové kulturní a univerzitní centrum ve Zlíně

Zlínský magistrát spolu s Univerzitou Tomáše Bati usiluje o vybudování kulturního a univerzitního centra ve městě.

číst více

Maturita z francouzštiny nanečisto

Výuka Francouzštiny ve Francii se od naší výuky Českého jazyka poměrně liší. Děti na středních školách se neučí nazpaměť telefonní seznamy autorů a děl, ale snaží se jejich díla chápat.

číst více

Štúdium práva v Olomouci zostává realitou

Viac ako tisícsedemsto záujemcov o magisterské štúdium oboru Právo a právna veda na Právnickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci si môže konečne vydýchnuť – prijímacie skúšky sa napriek problémom s akreditáciou uskutočnia a fakulta bude môcť aj tento rok prijímať do prvých ročníkov nových študentov.

číst více

Inaugurace Rektora Karlovy univerzity

Staronový rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm byl 5. března 2003 slavnostně inaugurován v pražském Karolinu.

číst více

Katedry na Liberecké univerzitě postupně ztrácejí akreditace

Kvůli nedostatku kvalifikace pedagogů a výtkám ke studijnímu programu byla zrušena akreditace katedry francouzštiny na Technické univerzitě v Liberci.

číst více

V Praze se upálil devatenáctiletý student

Tragická událost proběhla dnes (6. 3.) v Praze na Václavském náměstí. Devatenáctiletý student pelhřimovské průmyslovky Zdeněk Adamec se na rampě Národního muzea polil benzínem a zapálil. Později při převozu do nemocnice zemřel.

číst více

Konference o česko-slovenských vztazích, deset let po rozdělení federace

Ve dnech 5. a 6. 3.2003 se v Brně v Kanceláři Veřejného ochránce práv konala konference pod záštitou rektora MU Jiřího Zlatušky, týkající se česko-slovenských vztahů deset let po rozdělení federace.

číst více

Nově otevřená katedra rybářství

Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích můžete studovat na nově otevřené katedře rybářství…

číst více