Až já budu velká, bude ze mě… hacker

A dokonce na to můžu mít i diplom. Univerzita v německém Trieru otevřela tento rok studijní obor, který má aspiranty naučit právě umění nabourat cizí počítačový systém.

číst více

Studentské iniciativy

V následujících měsících vás budeme pokud možno pravidelně seznamovat s různými studentskými zájmovými skupinami a organizacemi.

číst více

Jak to vypadá na kolejích

Dostat se na vysokou školu je jedna věc, pokud ale nemáte školu v místě bydliště, vyvstane hned další obtíž – sehnat ubytování. Tradičně v polovině září všechny univerzitní metropole zaplaví příval studentů zoufale shánějících místo kde složit hlavu. Přidělení kolejí pro dojíždějící totiž vůbec není samozřejmostí.

číst více

Univerzita třetího věku v Třinci

Univerzita třetího věku v Třinci přivítala 140 studentů – seniorů, kteří budou v průběhu čtyř semestrů studovat obor Společnost na prahu tisíciletí

číst více

Středoškoláci zatím stávkovat nebudou

Jan Exner z hnutí Iniciativa proti válce oznámil, že se stávka, plánovaná na příští týden, odkládá.

číst více

Stávka vysokoškolských pedagogů zřejmě proběhne v červnu

Jak jsme už před časem informovali, učitelé z Univerzity Palackého v Olomouci začali počátkem března žádat o zvýšení svých platů. Nyní jsou už rozhodnuti jít v červnu do stávky. Jejich záměr podporují i pedagogové z dalších vysokých škol.

číst více

Prodloužení termínu podání přihlášek k Národním srovnávacím zkouškám!

Uzávěrka přihlášek k Národním srovnávacím zkouškám (NSZ) byla prodloužena do 11. dubna…

číst více

Sport na VŠ

Tento článek se pokouší stručně přiblížit sportovní možnosti a povinnosti studenta VŠ. Najdete v něm informace o koncepci výuky a o mimoškolních sportovních aktivitách. Může vám pomoci při rozhodování, kterou školu upřednostnit a naopak které se širokým obloukem vyhnout…

číst více

Zájemci o studium na VŠ se mohou ještě přihlásit

Zájemci o studium na vysoké škole, kteří nestihli podat přihlášku do 28.2.2003, mají ještě šanci!

číst více

Proti válce v Iráku protestují i olomoučtí akademici

Odsouzení spojeneckého útoku na Irák vyjádřil také Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který zároveň vyzval k podpoře protestů i další vysoké školy a akademické instituce.

číst více