Studenti anglistiky hrají Shakespeara

Tradicí se stalo inscenování některých her Williama Shakespeara pražskými studenty anglistiky a amerikanistiky na Univerzitě Karlově. Tentokrát se rozhodli pro komedii Jak se vám líbí.

číst více

Konec Junior pasu – ISIC

České dráhy od 1.dubna 2004 přestanou prodávat nové karty Junior pas – ISIC. Majitelé stávajících průkazů se…

číst více

Týden neklidu na univerzitách

Na Univerzitě Palackého v Olomouci byl zahájen Týden neklidu. Jde o protestní akci studentů, která byla vyhlášena na většině českých univerzit a která má poukázat na neutěšený stav financování vysokých škol v České republice.

číst více

Vztahy žáků a učitelů nejsou nijak růžové:

Vyplývá to z ankety MF DNES, vyhodnocené ke Dni učitelů, během níž bylo osloveno 999 žáků a učňů a 274 pedagogů. Žákům na učitelích nejvíce vadí, že neumějí látku podat zajímavě (19% žáků), učí nepotřebné věci (39%) a při hodnocení i jinak protežují své oblíbence na úkor ostatních (38%).

číst více

Deváťáci zaseli ve škole konopí

Ačkoli se ze strany žáků základní školy nedaleko Rýmařova jednalo spíš o žert, trestu se nevyhnuli. Deváťáci totiž v hodině pěstitelských prací společně s rajčaty zaseli i pět rostlin konopí.

číst více

Ministryně chce rušit školy

Podle Petry Buzkové ubývá na českých školách žáků a studentů. Důsledkem by mělo být další rušení škol a propouštění zaměstnanců.

číst více

Vysoká škola v Jihlavě?

Na včerejším jednání vlády předložila ministryně školství Petra Buzková návrh zákona o zřízení Vysoké školy polytechnické v Jihlavě

číst více

Slováci se promluvili k vítězství:

Do finále debatního klání se v Praze z 24 týmů celkem z 12 zemí probojovali Rumuni, Poláci, Chorvati a Slováci.

číst více

ERASMUS MUNDUS:

Poté, co Evropa snížila dotace na známý a mezi studenty oblíbený mobilitní program Socrates/Erasmus, je na světě nový stipendijní program Erasmus Mundus.

číst více

Doktorát pro prezidenta

Prezidentovi České republiky prof. Ing. Václavu Klausovi, CSc. brzy přibude další titul. Čestná vědecká hodnost doktor honoris causa mu bude udělena na slavnostním zasedání vědeckých rad Vojenské akademie v Brně.

číst více