Odborný asistent

Akademický pracovník, který jako takový vede výuku a bádá, tedy převážně cvičí (případně i před­náší), píše skrip­ta, vede studenty při semes­trálních projektech, bakalářských pracích a diplomových pracích, a řeší granty; pokud splní podmínky, může se stát docen­tem. Související odkazy: docent profesor

MVDr.

Doktor veterinární medicíny; plyne ze studia magisterského studijního programu; vydává se v oborech veterinárních a hygienických. Související odkazy: MUDr. MDDr. JUDr.

MUDr.

Doktor všeobecné medicíny; po magisterském studijním programu; vydává se v oborech lékařských. Standardní doba studia bývá šest let. Související odkazy: MVDr. MDDr. JUDr.

Mgr.

Magistr; magisterský studijní program; vydává se v oborech humanitních, přírodovědných, právnických, bezpečnostních, farmaceutických a teologických. Související odkazy: MgA.

MgA.

Magistr umění; magisterský studijní program; vydává se v oborech uměleckých. Související odkazy: Mgr.

MDDr.

Doktor zubní medicíny; po magisterském studijním programu; vydává se v oborech stomatologických. Související odkazy: MUDr. MVDr. JUDr.

Lektor

Zaměstnanec pracující ve vzdělávacím středisku; jeho atributy jsou: manažerská výuka – tento atribut určuje jeho schopnost vyučovat povolání jako manažer, sportovní ředitel a správce stadionu, praktická výuka – atribut určuje jeho schopnost vyučovat povolání jako trenér, fyzioterapeut a lékař. Související odkazy: Asistent Odborný asistent

Konzultační hodiny

Vyhrazený čas odborníka pro studenty, k probrání (prokonzultování) určitých problémů, otázek, atd.; ten se jim věnuje osobně a snaží se jim pomoci.

Kolejná

Pověřená osoba, která má na starosti koleje (ubytovací zařízení pro studenty); stará se o pořádek na kolejích, platby za ubytování, atd.

JUDr.

Doktor obojího práva; je povinen projít rigorózní zkouškou, vydává se v oborech právnických. Související odkazy: MUDr. MDDr. MVDr.