Magazín

Diskuse o postavení studentů na vysokých školách

Ve dnech 27. – 28. listopadu 2003 proběhne v Centru VUT v Brně 3. ročník konference Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2003.

číst více

Neúspěšní uchazeči chtějí nové přijímací řízení

Ostré kritice čelí v těchto dnech Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Stovky odmítnutých uchazečů, kteří se kvůli chybně udělaným testům nedostali ke studiu, teď zpochybňují celé přijímací řízení.

číst více

Další vyhraný boj se spořitelnou

Studenti vyhráli další z řady bitev s Českou spořitelnou. Slíbenou desetitisícovou prémii za červený diplom dostanou všichni, kteří ukončí studium s vyznamenáním do roku 2010. Lhůta se tak prodloužila o sedm let.

číst více

Vysoké školy hrozí stávkou

Odbory vysokých škol uvažují o demonstraci před poslaneckou sněmovnou. Nejsou totiž spokojeny s financováním škol. K demonstraci vyzval účastníky mimořádného sjezdu Vysokoškolského odborového svazu pedagog z Palackého univerzity v Olomouci Petr Bilík.

číst více

Socrates:

Rakouští studenti jsou nespokojeni. V důsledku rozšíření sítě partnerských univerzit v rámci evropského programu Socrates došlo k poklesu finančních dotací. V praxi to znamená, že na stipendijní pobyt může letos vycestovat více rakouských studentů, ale s měsíčním grantem v průměru o 60 Euro nižším.

číst více

Student a Indoš? To snad ne

O projektu Internet do škol se napsal nejeden článek. Asi jako každý projekt má svá pro a proti, ani Indoš nebyl výjimkou. Ovšem nastínila bych pohled žáka, který Indoš dostal “darem“.

číst více

Fakulta architektury v Liberci čeká nového děkana

Akademický senát jako nového děkana Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci navrhl jednoho z předních českých i světových architektů – čtyřiapadesáti­letého Martina Roubíka. Ten by měl nynějšího děkana, Zdeňka Lukeše, vystřídat už 1. prosince.

číst více

International Student Club

Česká republika se tak, jako jiné země, aktivně zapojuje do mezinárodních studijních programů. Čeští studenti proto stále častěji vyjíždí na zahraniční stáže, ale zároveň mnoho studentů přijíždí studovat do ČR. Starost o ně na některých univerzitách přebírá International Student Club (ISC).

číst více

Na Právnickou fakultu UK byl omylem přijat rekordní počet studentů

K pochybení došlo při vyhodnocování přijímacích testů na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Následkem je nadměrné množství přijatých uchazečů – jejich počet dosahuje téměř jednoho tisíce.

číst více

EUROMANAGER – realistická simulace firemního prostředí

EUROMANAGER je mezinárodní týmová soutěž, která startuje svůj již 25. ročník. První účast v tomto projektu přinesla zástupcům České republiky, reprezentované studenty VŠE, vítězství v mezinárodním finále v Paříži. V letošním roce se čeští studenti umístili na krásné třetí pozici v konkurenci 13 zemí světa. Finále proběhlo ve dnech 21. – 26. 9. v exotickém Macau.

číst více