Farmaceutická fakulta byla zřízena v roce 1991 v rámci Vysoké školy veterinární (nyní Veterinární a farmaceutické univerzity).

Studijní programy

Nabízí studium v magisterském oboru farmacie a v řadě souvisejících doktorských oborů jako farmakognosie, farmakologie a toxiokoligie, bezpečnost a kvalita léčiv aj.

Uplatnění

Absolventi se uplatní jako lékárníci, odborní pracovníci v institucích, kde probíhá vývoj léčiv, farmaceutický výzkum nebo např. distribuce farmaceutických produktů.

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Podmínkou přijetí do magisterského studijního programu je dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání. Přijímací zkouška do magisterského studia má charakter písemných testů z biologie, chemie a fyziky.

Přihlášku je možné podat do 28.2. (Mgr.).

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Najdete nás i na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2019

Najdete nás i na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2019

Další informace o nás se můžete dozvědět na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2019 od 22.1. do 24.1.2019, výstaviště Letňany číst více

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Fakulta nabízí studentům možnost studia v zahraničí v rámci programu Erasmus+, který umožňuje pobyt na některé z partnerských univerzit po dobu 3-12 měsíců. Více informací o studiu naleznete na webových stránkách univerzity zde.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné vyjet i na pracovní stáž, která je realizována v zahraničním podniku, lékárně, nebo na univerzitě. Každý student může vyjet v rámci každého cyklu svého studia (Bc., Mgr., PhD.) jedenkrát na studijní pobyt Erasmus+ a jedenkrát na pracovní stáž Erasmus+.

Ubytování a koleje

Veterinání a farmaceutická univerzita nabízí v Brně ubytování na kolejích VFU Brno (Kaunicovy studentské koleje) a na Ubytovacím zařízení Univerzity obrany. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách univerzity zde.