O nás

Chceš vědět, co se skrývá v lécích, jak se vyvíjejí, vyrábí, jak v těle působí? Chceš umět vybrat správný lék a jeho dávku, a pomáhat tak lidem udržet a zlepšit zdraví? Pak je toto tvá volba.

Budovy fakulty najdeš v areálu Veterinární univerzity v Brně Králově Poli, blízko společenskému životu, historickému centru i parkům a zeleni. Součástí výukových prostor jsou mimo poslucháren a seminárních místností moderně vybavené laboratoře se špičkovými přístroji, jako jsou elektronový mikroskop, nukleární magnetická rezonance pro chemickou analýzu, 3D tiskárny, orgánové simulátory.

Do výzkumné činnosti se můžeš zapojit už během studia v nižších ročnících, nejpozději ale od třetího ročníku v rámci přípravy diplomové práce, kdy si vybíráš okruh zájmu na jednom ze šesti ústavů – aplikované farmacie, přírodních léčiv,  farmaceutické technologie, farmakologie a toxikologie, chemických léčiv a molekulární farmacie.

Farmacie je hodně prakticky zaměřená, takže studium se studium skládá z velké části z laboratorních cvičení, stáží, praxí a exkurzí – ty tvoří přes polovinu studijního plánu. Během studia si tak vyzkoušíš práci v lékárně, ale můžeš zamířit také na pracoviště klinické farmacie, do laboratoře i přímo do firem.

Když budeš chtít, podíváš se také do zahraničí, ať už v rámci studia, nebo v rámci praktické stáže či konferencí, letních škol a kongresů. Během několika let se Farmaceutická fakulta přestěhuje do zbrusu nové budovy, která se stane součástí univerzitního kampusu v Brně Bohunicích. Architektonicky krásná budova poskytne prostor pro navýšení počtu studentů, moderní a velkorysé prostory, nové technické vybavení i úzkou spolupráci s ostatními fakultami.

Farmaceutická fakulta plánuje v blízké budoucnosti otevřít také nový studijní bakalářský program a navazující magisterský program v oblasti Kosmetologie. O této možnosti studia vydáme brzy další informace.

Kde nás najdeš

Farmaceutická fakulta

Masarykova univerzita
Palackého třída 1946/1
612 42 Brno

Přihlášky a přijímačky

Poplatky za přihlášku:

magisterský program 770 CZK

doktorský studijní program 600 CZK

• Elektronická přihláška: 600 Kč

Příprava na povolání
V rámci studia strávíte 26 týdnů studijního času na stážích v lékárnách nebo praxích u farmaceutických firem. Fakulta spolupracuje s velkými sítěmi lékáren, a stejně tak se známými
výrobci léčiv a kosmetických přípravků. Farmaceutická fakulta si váží této spolupráce, díky které se studenti dostanou do skutečného světa léků a léčivých přípravků a vyzkouší si také kontakt s pacientem a komunikaci ohledně léčiv. Seznam našich partnerů si můžete pročíst zde.

Brno, město studentské, historické a sportovní
Brno je studentské město nabízející nepřeberné možnosti volnočasového vyžití. Můžete se zde projít krásným historickým centrem, posedět v některé z mnoha kavárniček, nebo si dojít kvalitně zatrénovat. Masarykova univerzita nabízí studentům mnoho různých sportovišť. Na sport můžete zavítat během studia anebo ve svém volném čase. Již tradiční letní zastávkou by měla být brněnská přehrada, po které se můžete projet lodní veřejnou dopravou.

Kde bydlet a jíst
Masarykova univerzita disponuje kolejemi v několika částech města. Koleje jsou moderní a kvalitně vybavené, tak aby se tam dobře žilo i dobře učilo. Koleje jsou v dostupné vzdálenosti od fakult, tak aby bylo cestování pro studenty minimální. Také univerzitní menza vaří výborné pokrmy z kvalitních surovin, na kterých si každý pochutná.

Studentské spolky
Na Farmaceutické fakultě funguje již mnoho let Unie studentů (USF), která se pravidelně schází a chystá mnoho akcí pro uchazeče o studium, i pro stávající studenty. Díky Unii můžete například vyjet na stáž do zahraničí nebo naopak přivítat hosty z jiných evropských univerzit. USF také pořádá zajímavé akce, jako je Open Day, Prvákoviny a mnoho dalších.

Farmaceutická fakulta

Masarykova univerzita