O nás

Prague College, britská vysoká škola v Praze, byla založena roku 2004.

Prague College se člení na 3 fakulty, které zájemcům nabízí široké spektrum studijních oborů v bakalářských a navazujících magisterských studijních programech. Všechny programy jsou akreditovány a absolventské tituly BA (Hons), BSc (Hons), MA, MSc jsou udělovány britskou veřejnou vysokou školou Teesside University, což zajišťuje vysokou kvalitu studia v souladu s přísnými britskými požadavky.

V průběhu celého studia studenti rozvíjejí své odborné dovednosti v reálných projektech orientovaných na praxi a vypracovávají lokální i globální případové studie. Nabízíme povinné i volitelné praxe a pracovních stáže (tzv. internships) v partnerských organizacích. Absolventi si tak na pracovní trh s sebou odnášejí reprezentativní portfolio uskutečněných projektů, jež odrážejí jejich pracovní schopnosti i profesní potenciál.

Web

Kde nás najdeš

Prague College

Polská 1184/10
120 00 Praha 2-Vinohrady

Přihlášky a přijímačky

Přijímací řízení začíná informativním pohovorem, při kterém poradce společně s uchazečem vyhodnotí studijní program, který je pro uchazeče nejvhodnější. Nejpodstatnější částí přijímacího řízení je závěrečný pohovor s lektorem, který se zájemci z České republiky probíhá na osobní úrovni přímo v Praze na Prague College. Přijetí na umělecké obory vyžaduje prezentaci portfolia prací studenta.

Studenti, kteří nejsou rodilými mluvčími anglického jazyka musí předložit certifikát o absolvování mezinárodně uznávaných zkoušek dokládající požadovanou úroveň anglického jazyka.

Certifikáty, které akceptujeme k přijímacímu řízení:

  • IELTS iBT
  • TOEFL
  • Cambridgeské zkoušky (FCE, CAE)
  • Jazyková zkouška, jež může být absolvována přímo na Prague College po předchozí domluvě.

Semestry u všech programů začínají na konci září a v polovině února a pro kombinované studium i v červnu. V červnu také probíhá třítýdenní letní škola pro naše studenty i širší veřejnost.

  • Elektronická přihláška: zdarma

Aktuality

Doplňující informace

Ubytování

Prague College nabízí svým studentům ubytování ve studentské rezidenci Botič Student House. Ubytování je velice komfortní, každý student má v pokoji k dispozici vlastní pracovní stůl a židli, skříň a poličky, postel s antialergenní matrací, sprchu a WC odděleně, ledničku, vysokorychlostní Wi-Fi i LAN internet v ceně. V budově je také recepce s úschovnou, fitness centrum, studovna, prádelna, kuchyň na každém patře, automaty na občerstvení a restaurace přímo v budově. Rezidence se nachází zhruba 25 minut chůze od Prague College a je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou. V blízkosti se nacházejí obchody, restaurace, sportoviště, park, atd.

Školné

Informace o školném naleznete zde

Kontakt

Prague College

Polská 1184/10
120 00 Praha 2-Vinohrady