Získejte Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany

20. 1. 2011 | Aktuality

Čtvrtý ročník soutěže Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany dává opět šanci originálním projektům lidí ve věku od šestnácti do třiceti let. Cena je určena pro mladé, kteří se podílejí na projektech zaměřených na podporu porozumění mezi národy zemí Evropské unie. Termín pro podání přihlášek je do 23. ledna 2011. Tři vítězné projekty získají dotaci ve výši 5 000, 3 000 a 2 000 eur.

Vítězný projekt by měl sloužit jako příklad pro mladé lidi žijící v Evropě a měl by obsahovat praktické příklady vzájemného soužití Evropanů jako jedné komunity. Mezi vybranými pracemi jsou výměnné programy mládeže, umělecké nebo internetové projekty s evropským rozměrem. V minulosti byl úspěšný například polský projekt „YOUrope needs YOU!“ představující neformální workshopy pro teenagery, francouzský „Evropský festival univerzitního divadla v Albi“ nebo německý „Vlak pro EVROPU“ zkonstruovaný dvaceti čtyřmi spolupracujícími odbornými školami.

Více informací získáte na níže uvedených stránkách Ceny Karla Velikého nebo případně zkontaktujte Informační kancelář Evropského parlamentu v České republice – telefon +420 255 708 2­08 nebo mail: eppraha@europarl.europa.eu. Více naleznete také na webových stránkách Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany, Nadace Ceny Karla Velikého v Cáchách a v tiskové zprávě ze slavnostního předávání cen v minulém roce.

Zdroj: www.euroskop.cz, www.charlemagneyouthprize.euwww.tandem.adam.cz

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj fotografie: stock,exchange

Další články k tématu

Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

Soutěž Brno 48 hours zná svého vítěze. Je jím tým složený ze studentů Slezské univerzity v Opavě. Ten musel za dva dny napsat scénář, natočit a sestříhat materiál a do dvou dnů stihnout odevzdat hotový film. Kromě časového limitu měli soutěžící omezení také ve formě několika kritérií „Každý soutěžící tým si vylosoval zadání, tedy filmový žánr, …

číst více