Vzdělávání zdarma a pro všechny – nejen během pandemie koronaviru

9. 5. 2020 | Aktuality

učení a home officeKvůli pandemii koronaviru studují studenti po celém světě už řadu týdnů on-line z domova. Řada firem a institucí se jim proto snaží vyjít vstříc a své učební materiály dává k dispozici bezplatně ke stažení. On-line zdarma tak najdete studijní materiály, kurzy, učebnice a mnoho dalšího. Potřebné materiály najdou jak ti nejmladší žáci z prvního stupně základních škol, tak i vysokoškoláci.

Základní školy

Nudné vyplňování cvičení bez zpětné vazby není příliš užitečné. Nakladatelství Taktik proto připravilo interaktivní on-line učebnice, které si můžete zdarma stáhnout na jeho webu. Celkem získáte v jednom balíčku 56 titulů pro žáky od první do deváté třídy.

Až do 31. srpna nabízí interaktivní učebnice zdarma web ucebnice.online. Celkem si v databázi webu můžete vybrat z více jak 110 titulů pro první i druhý stupeň základních škol.

Střední školy

Interaktivní studijní materiály pro studenty středních škol nabízí web fred.fraus.cz. Všechny materiály jsou zdarma po celou dobu trvání nouzových opatření.

Sérii videopřednášek pro středoškoláky připravila Akademie věd. V nich se například dozví, jak se předpovídá počasí, nebo co to byl samizdat. Zkusit si také můžete napsat diktát, který vám opraví herečka Anna Polívková. Kompletní nabídku přednášek najdete zde.

Vysoké školy

Nejen vysokoškolákům je určena nabídka on-line kurzů Vysoké školy ekonomie a managementu. Zdarma se můžete vzdělávat v oblastech ekonomie, psychologie, sociologie, práva, marketingu, managementu či účetnictví.

Stovky výukových kurzů zdarma – a to nejen v období pandemie koronaviru – najdete také na webu Khanovy akademie. Tady najdete například rozcestník, který vás navede na kurzy zaměřené na matematiku, chemii či biologii.

Zdroj:
https://www.novinky.cz/

Další články k tématu

První vysoká škola v Česku bude možná učit už jen dálkově

První vysoká škola v Česku bude možná učit už jen dálkově

Vysoká škola Unicorn University podala u Národního akreditačního úřadu žádost o akreditování bakalářských programů, které by se od školního roku 2021/2022 měly začít vyučovat pouze v on-line formě. V budoucnu by škola chtěla do virtuálního světa přesunout i další své programy vyučované v anglickém jazyce. Jak upozorňuje server Seznam Zprávy, v praxi by to znamenalo, že studenti by na …

číst více
Vysoká škola je základ, MBA vás ovšem posune ještě dále

Vysoká škola je základ, MBA vás ovšem posune ještě dále

České vysoké školství sice nabízí širokou škálu zajímavých studijních oborů, jen klasické univerzitní vzdělání ale dnes už pro úspěšnou kariéru nestačí. Trendem současnosti je vzdělání MBA, které se vyznačuje důrazem na praktické znalosti, které u mnohých atraktivních zaměstnavatelů znamenají při přijímacím pohovoru důležité body navíc. Časy, kdy měl absolvent vysoké školy po získání akademického titulu …

číst více
Jak být produktivní v karanténě

Jak být produktivní v karanténě

Karanténu lze brát i jako příležitost. Příležitost k tomu, pustit se do všech těch věcí, na které jste za běžného denního shonu neměli čas. Jak tedy využít čas strávený v karanténě produktivně? Čtěte! Dožeňte pracovní/studijní resty V karanténě je ideální čas dohnat pracovní či studijní resty, které se vám za poslední dobu stihly nashromáždit. Resty mohou mít podobu …

číst více