Univerzita třetího věku se otevře tisícovce studentů

28. 7. 2013 | Aktuality

V příštím akademickém roce bude na olomoucké Univerzitě třetího věku studovat téměř tisíc studentů‑seniorů. Největší zájem mají o témata týkající se zdraví a nemoci, historie, kultury i psychologie. Příjem přihlášek do prvního ročníku studia ještě není uzavřen.

„Nejsme zatím limitováni kapacitou učeben a zájemce přijímáme průběžně,“ uvedla ředitelka Univerzity třetího věku Naděžda Špaténková. Podle jejího odhadu se do prvního ročníku přihlásí kolem stovky nových studentů.

Univerzita rozšiřuje nabídku o více úrovní výuky angličtiny nebo o program zaměřený na dějiny 19. a 20. století.

Ve srovnání s předchozími lety vykazuje zájem o studium Univerzity třetího věku nový trend. „V současné době pozorujeme, že zájem nových zájemců o studium mírně klesá, zato přibývá těch, kteří po ukončení studia pokračují a znovu se hlásí do dalšího a dalšího modulu,“ uvedla Špaténková. Tento vývoj podle ní přináší zároveň velké nároky na organizátory.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: www.upol.cz
Foto: Velena Mazochová, UPOL

Další články k tématu

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více