Univerzita Pardubice zve na Zážitkový supertýden

19. 4. 2011 | Aktuality

Ve dnech 18. – 28. dubna 2011 pořádá Univerzita Pardubice Zážitkový supertýden, který zve všechny zájemce k nahlédnutí do světa vědy a techniky. Program připravila univerzita ve spolupráci s třemi fakultami: Fakultou chemicko-technologickou, Dopravní fakultou Jana Pernera a Fakultou elektrotechniky a informatiky a Insitutem rozvoje evropských regionů, o.p.s..

Věda a technika poputuje mimo jiné za žáky některých základních škol v pardubickém regionu (Věda a technika na dvorech škol). Ve vybraných dnech mohou zájemci navštívit také univerzitní kampus, zažít večer s vědou a chemií, zjistit, jak se žije osobám s tělesným postižením či vyzkoušet si různé fyzikální a chemické pokusy.

Podrobné informace, rozpis termínů a konkrétní akce najdete na webu univerzity. Aktivity univerzitního supertýdne jsou určeny především žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům základních a středních škol i vysokoškolákům, ale mohou je navštívit i další zájemci včetně rodičů žáků a široká veřejnost.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: tisková zpráva

Další články k tématu

Univerzita Pardubice získala institucionální akreditaci

Univerzita Pardubice získala institucionální akreditaci

V pořadí čtvrtá česká univerzita získala institucionální akreditaci. Univerzita Pardubice tak bude moci sama rozhodovat o akreditacích svých studijních programů. Zařadí se tím do společnosti Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity a Univerzity Palackého, které již získaly akreditaci v první polovině letošního roku.   „Prošli jsme nezávislým a velice náročným hodnocením. (Institucionální akreditace) je pro nás a další rozvoj …

číst více
OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více