Získejte stipendium na letní kurz žurnalistiky v Praze a Istanbulu

3. 4. 2014 | Aktuality

Do konce dubna se mohou studenti žurnalistiky ucházet o stipendium na letní kurz žurnalistiky, který se uskuteční v polovině letošního srpna. První část stráví studenti v Praze, v druhé polovině se přesunou do tureckého Istanbulu. Tématem letošního kurzu žurnalistiky je „Svoboda tisku“.

Studenti budou mít možnost prostřednictvím seminářů, workshopů, kulatých stolů, diskuzí a praktických cvičení proniknout do tajů moderní investigativní žurnalistiky a navázat mezinárodní kontakty. Každý student bude během dvoutýdenního programu zpracovávat vlastní projekt. Tyto výstupy budou nabídnuty k publikaci médiím vycházejícím jak v mateřském jazyce účastníka, tak i v angličtině.

Pro zájemce je připravena elektronická přihláška, kterou je potřeba vyplnit do 30. dubna 2014. Přijatým uchazečům bude poskytnuto stipendium na pokrytí veškerých nákladů spojených s kurzem. Stipendium může získat až 24 zájemců.

Akce proběhne pod názvem Bridge pořádá Prague Freedom Foundation ve spolupráci se Zaostřeno o.p.s. a americkým newsroomem ProPublica.

Zdroj: bridge.zaostre­no.org