Přehled nových termínů přijímacích zkoušek

24. 3. 2020 | Aktuality

student-doing-test-classroom_73622-1125Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam škol, které kvůli pandemii koronaviru a vyhlášenému nouzovému stavu v České republice posunuly termíny přijímacích zkoušek.

Univerzita Karlova

„Květnové a červnové termíny konání přijímacích zkoušek, stanovené v období od 10. května (včetně) a dále, zatím pro tuto chvíli platí podle vyhlášených podmínek přijímacího řízení. Přijímací zkoušky, které se měly konat před datem 10. května, budou odloženy a jejich termín bude včas sdělen. Nicméně, v závislosti na vývoji krizové situace může dojít k dalším změnám,“ uvedla na svém webu univerzita.

Protože je možné, že dojde k posunu termínů maturit, Univerzita Karlova umožní složení přijímacích zkoušek i studentům, kteří v době přijímacích zkoušek ještě neodmaturovali.

Masarykova univerzita

Původně měla univerzita pořádat Testy studijních předpokladů (TSP) ve dnech 25. a 26. dubna. Místo toho se testy budou konat 20. a 21. června. Škola nabídne i náhradní červnový termín pro akutně nemocné studenty či osoby, které jsou v karanténě nebo jsou nakaženy koronavirem. Přijímací zkoušky bude organizovat tak, aby je v jedné místnosti skládalo najednou maximálně 100 lidí. Stejně tak se posunou termíny oborových testů, které ovšem stanoví jednotlivé fakulty, nikoliv univerzita jako celek.

Univerzita Pardubice

Termíny přijímacích zkoušek univerzita nemění. „Přijímací zkoušky u nás na univerzitě je možné skládat i v případě, že zájemci kvůli posunům termínů v důsledku pandemie ještě nemají maturitu. Maturitní vysvědčení mohou doložit ve stanoveném termínu před zápisem do studia,“ upozornila prorektorka pro vzdělávání a kvalitu prof. Tatiana Molková. Některé fakulty se ale už rozhodly ve prospěch budoucích studentů prodloužit termíny související s podáváním přihlášek. Na všech 6 ze 7 fakult Univerzity Pardubice je možné si dál podat přihlášku. Vice se dozví uchazeči na webu školy.

Univerzita Palackého v Olomouci. Na rozdíl od UK a MU univerzita doposud nepředstavila bližší informace o posunutých termínech a plánuje tak učinit pravděpodobně do konce března, tedy v nejbližších dnech.

Další články k tématu

Druhé kolo přijímaček na ICV MENDELU

Druhé kolo přijímaček na ICV MENDELU

Nestihli jste 1. kolo přijímacích zkoušek na VŠ? Jestli by Vás zajímalo studium v oblasti učitelství nebo technického znalectví, využijte svoji šanci ve druhém kole přijímacího řízení a pošlete svoji přihlášku ke studiu na Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně. Čas máte do 31. 7. 2019. Pro humanitně orientované studenty nabízíme studium bakalářských oborů: Učitelství praktického …

číst více
Koronavirus: Scio testy se posunou asi o měsíc, maturity budou, až se otevřou školy

Koronavirus: Scio testy se posunou asi o měsíc, maturity budou, až se otevřou školy

Školáky čeká doba nejistá. Řada důležitých termínů totiž závisí na tom, kdy se znovu otevřou školy. To momentálně nikdo neví. Může to být v řádu týdnu, ale i měsíců. Ministr školství Robert Plaga minulý týden uvedl, že předloží vládě návrh, aby se maturity odložily až na dobu znovuotevření škol. Ministr už dříve řekl, že nepředpokládá, že …

číst více
Jak studovat během epidemie koronaviru

Jak studovat během epidemie koronaviru

Od středy jsou kvůli novému typu koronaviru po celém Česku až do odvolání zavřeny všechny školy, včetně vysokých. V současné době, kdy je svět propojený online, je však řada možností, jak mohou školy dál vést výuku přes internet a díky nimž mohou studenti v improvizovaných podmínkách pokračovat ve studiu. Výukové platformy typu Google for education navíc v posledních …

číst více