Fakulta elektrotechniky a informatiky žije i během pandemie. Zahradu má na střeše

1. 5. 2020 | Aktuality

fei-vsb-tuoBudova Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO), stejně jako celý kampus školy, kvůli epidemii povětšinou zeje prázdnotou. Život na této fakultě se ale rozhodně nezastavil a do její budovy ve tvaru písmene U se můžete podívat klidně hned ve virtuální prohlídce interiérů fakulty.

Mezi barevně nejvýraznější prostory v budově patří vstup do učebny esportu. Za ním se odkrývá ráj každého hráče počítačových her – to nejlepší vybavení včetně profi hráčských židlí. Škola má i vlastní esport tým a hráči VŠB-TUO se i během pandemie utkávají v on-line hrách s protivníky z různých koutů světa – třeba v onlajnovce Dota.

Momentálně tedy hrají spíš z domova, ale to rozhodně neznamená, že nabušené stroje v učebně leží ladem. Fakulta je totiž zapojila do projektu Folding@Home. Ten využívá výkon domácích počítačů k vytvoření supervýkonného stroje. Ten pak prostřednictvím simulací v současnosti zkoumá chování nového typu koronaviru i to, jak reaguje na léčebné látky.

Tak jako ostatní technické školy po celém Česku se i FEI zapojila do pomoci zdravotníkům, kteří v boji s koronavirem potřebují speciální ochranné vybavení. Katedra informatiky na dvou 3D tiskárnách tiskne komponenty k obličejovým štítům. Týdně jich zvládne vyrobit asi 90 kusů. Kromě toho se přímo do nemocnic vydali pomáhat studenti fakulty z oborů biomedicínské techniky. Ti pracují s nemocničními technologiemi jako jsou rentgeny nebo rezonance a aktuálně vypomáhají třeba na onkologických odděleních.

Celkem fakulta nabízí 13 studijních oborů. K těm nejnovější patří obor mobilní technologie. Na něm se studenti dozví vše o šíření signálu, mobilním pokrytí i zabezpečení bezdrátových sítí. Kromě technologií mobilů můžete na „FEIce“ studovat i technologie automobilů, počítačové systémy, nebo třeba aplikovanou matematiku či fyziku.

Jakmile se vše po pandemii vrátí do starých kolejí můžete si sbalit skripta a vydat se studovat do krásné zahrady FEIky. Ta je mimochodem na střeše.

Zdroje: web fakulty, Facebook FEI

 

Další články k tématu

Studuj na FEI a připrav se na svět 21. století

Studuj na FEI a připrav se na svět 21. století

Jsi ve čtvrťáku a váháš, kam se vydat po maturitě? Zkoumáš ve svém volném čase, jak věci fungují a neodmítneš jedinou příležitost vyzkoušet něco nového? Chceš studovat v živoucím městě a využívat moderní zázemí univerzity? Pokud právě souhlasně přikyvuješ, jsou následující řádky určeny právě tobě. Tohle všechno, a ještě mnohem více totiž nabízí Fakulta elektrotechniky …

číst více
Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

Brněnské Vysoké učení technické ovládlo soutěž Škola doporučená zaměstnavateli. S celkovým součtem 3 409 bodů porazila brněnská technika pražskou ČVUT, která získala 2 957 bodů. Na třetí příčce skončila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Soutěž probíhá celostátně a zaměstnavatelé v ní každý rok hodnotí české univerzity jako celek, jednotlivé fakulty i střední školy. Brněnské …

číst více