Evropská soutěž o nejlepší esej 2011

20. 3. 2011 | Aktuality

Europoslanci vyhlašují Evropskou soutěž o nejlepší esej na téma: „Sousedé v srdci Evropy – Známe se doopravdy?” Je určená pro studenty středních a vysokých škol z Německa, České republiky a Slovenska do 26 let. V sázce je výhra třídenní cesty do Bruselu nebo Štrasburku s návštěvou Evropského parlamentu a dalších evropských institucí.

Eseje mohou být přihlášeny v angličtině, češtině, němčině a slovenštině. Mají mít rozsah 1–3 stránky. Zasílají se e-mailem na martin.kastler@europarl.europa.eu do 4. dubna 2011. Emaily musí obsahovat následující údaje: jméno, adresa, věk, škola nebo univerzita a studijní obor.

Soutěž vyhlašují europoslanci Martin Kastler, Spolkový předseda Ackermann-Gemeinde z Norimberka, a Jan Březina, bývalý hejtman Olomouckého kraje.

Pořadí v soutěži určí porotasložená z představitelů českých a německých institucí. Výherci mohou své práce představit v rámci XX. Brněnského sympozia „Dialog v srdci Evropy“, který se koná od 15. do 17. dubna 2011. Práce budou rovněž publikovány v německém tisku.

Zdroj: www.euroregion-elbe-labe.eu, www.proglas.czwww.tandem.adam.cz

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj fotografie: stock.exchange

Další články k tématu