Hana Trčková

Rozhovor s medailistkou z mistrovství světa ve zpracování informací

Jsou mezi námi lidé, kteří umí s klávesnicí, myší a textovým editorem doslova zázraky. Mezi ně patří i Alena Havránková, studentka 1. ročníku navazujícího magisterského oboru Ekonomická informatika na Mendelově univerzitě v Brně. Alena si na Mistrovství světa ve zpracování informací vybojovala krásnou bronzovou medaili. Přinášíme vám s ní rozhovor.

číst více

Přípravné kurzy na vysokou školu – jak si vybrat?

Už víte, jaký obor chcete po maturitě studovat? Zjistili jste však, že obsah přijímacích zkoušek je výrazně nad rámec středoškolské látky? Pak je nejlepší přihlásit se na přípravné kurzy, které mohou být základem vašeho úspěchu u přijímacích zkoušek. Jak si ale vybrat?

číst více

Právníci si budou moci nacvičit soudní procesy

Právnická fakulta, která patří k největším na světě, získala poprvé od svého otevření v roce 1931 nové učebny. Fakulta totiž otevřela v nově opravené půdní vestavbě několik učeben a také soudní síň. Tady si studenti mohou vyzkoušet, jak triky právníků z televizních obrazovek fungují při soudním procesu, které se tady při výuce budou konat. V soudní síni nechybí malá místnost se zvláštním …

číst více

Znalosti ze školy využívám denně, tvrdí absolvent VUT

Pavel Bednář letos v červnu úspěšně ukončil vysokou školu s magisterským titulem. Pět let studoval elektroniku a sdělovací techniku na Fakultě elektrotechniky a sdělovací techniky VUT v Brně. Už při studiu si založil vlastní malou živnost s anténní a sdělovací technikou. Od ukončení školy si stihl vyřídit tři další živnostenské listy a veškerou práci si shání sám. Ale jak sám říká, vědomosti z vysoké školy využívá denně.

číst více

IBM bude učit IT na vysokých školách

Světoznámá firma IBM se rozhodla poskytnout technicky zaměřeným vysokým školám pracovníky, kteří budou pomáhat přímo při výuce informatiky. Domnívají se totiž, že absolventi vysokých škol nezískávají během studia opravdu potřebné dovednosti. Podle zástupců firmy se na technikách sice učí programování, avšak spíše jen jako teoretická disciplína. Studenti se většinou nedozvědí, jaká služba se vlastně dodává …

číst více

Třinecké železárny lákají studenty vysokých škol na stipendia

Společnost Třinecké železárny bude i letos poskytovat až tříleté stipendium studentům technických oborů vysokých škol s dobrým prospěchem. Ocelářská firma chce takto podporovat obory zaměřené na hutnictví, strojírenství, elektrotechniku, technickou chemii, programování nebo aplikovanou matematiku. ČTK to řekl ředitel pro personalistiku a administrativu společnosti Boguslav Hezcko. Třinecká huť každoročně udělí stipendium přibližně 15 vysokoškolákům.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Jak si zpracovat maturitní otázky

I když se zdá, že maturitní ročník teprve začal, ani se nenadáte a zkouška dospělosti bude za dveřmi. A je více než jasné, že člověk má neustále tendenci něco odkládat. Ale pokud začnete s přípravou na maturitu včas, vyhnete se přílišným nervům během svatého týdne.

číst více

Na zlínské univerzitě budou některé obory jen v angličtině

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně začne v novém akademickém roce vyučovat některé studijní obory pouze v angličtině. Škola tak chce dosáhnout významného postavení mezi vysokoškolskými vzdělávacími institucemi v Evropě.

číst více

Vysoká škola polytechnická nabízí nový studijní obor

Vysoká škola polytechnická (VŠP) v Jihlavě nabídne zájemcům od začátku nového akademického roku nový tříletý bakalářský studijní obor Aplikovaná informatika. Do oboru by mohla být přijata až stovka studentů.

číst více

Zlínská univerzita přijímá stále přihlášky

Až do konce srpna mají všichni ti, kteří propásli všechny dosavadní termíny odeslání přihlášek, ještě možnost vše napravit. Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati až do konce srpna přijímá přihlášky ke studiu a to pro program Specializace v pedagogice, obor Učitelství odborných předmětů pro SŠ v kombinované for­mě.

číst více