Michaela Slivkaničová

Staví se nové zázemí pro karlovarské studenty

Vyřešit nedostatek místa pro výuku a technické zázemí studentů se rozhodli začít řešit v Karlových Varech. V Karlovarském kraji je celkem osm univerzit nebo jejich poboček. A se stále vzrůstajícím počtem studentů (nyní jich v Karlových Varech studuje asi 1700) přišel problém – nedostatek místa pro jejich vysokoškolské vzdělávání. Celé záležitosti se ujala karlovarská radnice, řešením má být výstavba nového …

číst více

Literární akademie

„Literární akademie nabízí bakalářské i magisterské obory, které na žádné jiné vysoké škole v České republice nenajdete,“ stojí na stránkách Literární akademie. Co je na tom pravdy?

číst více

Praxe je o tisíc světelných let jinde, než co učí teorie

Studovat vysokou školu neznamená jen přípravu na budoucí povolání. O tom, že ve dvaceti šesti letech všechno nekončí a že studium vysoké školy se hodí i pro lepší uplatnění v profesi, kterou děláte, se dočtete v rozhovoru s paní Miloslavou Albrechtovou (49).

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filmové školy

K filmu je možné se na školách v České republice dostat třemi cestami. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

číst více

Ústní pohovor: jazykové obory

Druhé kolo přijímacích zkoušek na většinu oborů, na kterých se vyučuje nějaký světový jazyk, znamená ústní pohovor v jazyce, který chcete studovat. Jak se na ústní zkoušku připravit a co na ní očekávat?

číst více

Prázdniny „pár minut před uzávěrkou“

O absolventech vysokých škol koluje, že jsou to výborní teoretici, ale nemají žádnou praxi. Zatočit s touto fámou a zabránit tomu, aby dál v redakcích koukali na někoho, kdo má v životopise „absolvent žurnalistiky“ s hrůzou v očích, se snaží na katedře žurnalistiky v Brně. Ti, kteří si jako svou budoucí specializaci zvolí praktickou žurnalistiku, musí projít povinnou tříměsíční praxí ve vybraném médiu. Více v rozhovoru se studentkou FSS Zuzanou N., která tuto praxi zažila mezi prvními.

číst více

Nová fakulta v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni se počínaje akademickým rokem 2008/2009 rozroste o Fakultu zdravotnických studií.

číst více

Jak napsat úspěšné odvolání

Jakmile přejde největší zklamání z toho, že jste se nedostali na školu, na kterou jste si přáli dostat se ze všech nejvíc, přichází čas zkusit s tím něco dělat. Podat odvolání. Co všechno by mělo obsahovat, aby mělo šanci na úspěch?

číst více

Jsem student. Brněnský student.

A je tady ta s napětím očekávaná chvíle. Běžíte na poštu pro dopis určený do vašich vlastních rukou. Třesoucími se prsty ho otvíráte, zatajujete dech, zavíráte oči a…ano! Přijetí! Ale ouha – je adresován z brněnské Masarykovy univerzity a vaše rodné město je někde úplně jinde…

číst více

Nový slovník pomůže s překladem životopisu

Studentů, kteří chtějí spojit práci s výukou jazyka a odjet pracovat mimo Českou republiku, každoročně přibývá. Těm, kteří nechtějí využít nabídky nějaké z jazykových agentur a rádi by si sehnali práci „na vlastní pěst“, by měl pomoci nový internetový slovník, který zvládne překlad životopisu nebo profesní terminologii. On-line slovník DISCO (Dictionary of skills and competencies) je novým …

číst více