Kristina Poljaková

Letní brigáda v zahraničí?

Každý z nás zná někoho, kdo letos sklízel sklenice v Americe nebo meruňky ve Španělsku. Stereotyp totiž nevládne jen českému hypermarketu. Jestli máte pocit, že hledáte tak trochu jinou brigádu, připravili jsme pro vás inspiraci na léto.

číst více

Maturitní rok: Nezapomněli jste na něco?

Zpočátku to vypadalo, že na všechno bude dost času. Ještě o Vánocích jste si říkali, že se nad tím hned jak začne nový rok zamyslíte, abyste koncem ledna podali vzorově vyplněnou přihlášku na vysokou školu, která vás bude bavit a později i živit. Poslední únorový den se však dostavil nečekaně brzy – a koudel, jak se zdá, shořela. Co teď?

číst více

PREMIÉRA PREMIÉRA

Na svou první návštěvu Masarykovy univerzity v Brně zavítal v pondělí 22. listopadu slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Stalo se tak na základě pozvání Studentské sekce Mezinárodního politologického institutu v Brně, a tak Dzurinda kolem oběda vystoupil také na půdě Fakulty sociálních studií (FSS).

číst více

Nové obory na rakouských univerzitách

Nemusí být každý jenom lékař nebo právník. A studovat lze taky jinde než v Praze nebo Hradci. Pokud máte vztah k vínu a Vídni a nevadí vám školné ve výši 360 Euro za semestr, čtěte dál.

číst více

Sever proti Jihu

Co dosud bylo módou, stává se pomalu povinností: studium v zahraničí. Studovat na vysoké škole a nevyužít bohatou nabídku stipendií je téměř jako nestudovat. V průběhu zahraničních stáží mají studenti možnost srovnávat poměry na jejich domovské a hostovské univerzitě, specializovat se v oboru, nebo jen tak poznávat lidi a kulturu.

číst více

Univerzita pro toreadory

Ochránci zvířat šílí, tradičně založení Španělé si s úsměvem mnou ruce. Rod hrdinských toreadorů nevyhyne – univerzita ve španělské Cordobě letos otevřela katedru taurologie.

číst více

Masarykova univerzita má nového rektora

Přesně týden trvala nejistota a kuloární debata o novém rektorovi brněnské Masarykovy univerzity. Poté, co v hlasování Akademického senátu minulý týden nebylo dosaženo kvórum 24 hlasů nutné ke zvolení rektora, se v pondělí konalo třetí kolo rektorských voleb. Vítězem se s počtem hlasů 27 stal nynější děkan Fakulty sociálních studií prof. PhDr. Petr Fiala. PhD.

číst více

Volba rektora MU:

V průběhu pondělní volby nového rektora brněnské Masarykovy univerzity (MU) byly jak v prvním, tak i v druhém hlasovacím kole odevzdány dva neplatné hlasy. Šlo o hlasy zástupců studentské komory Akademického senátu (AS) Jiřího Nantla z Fakulty sociálních studií a Erika Cahy z Přírodovědecké fakulty. Na otázky týkající se zániku senátorských mandátů stejně jako volební atmosféry vládnoucí v akademické obci MU odpovídal místopředseda Rady vysokých škol Mgr. Jiří Nantl.

číst více

Volba rektora MU neúspěšná:

Akademickému senátu Masarykovy univerzity se při pondělní volbě nového rektora nepodařilo zvolit ani jednoho z kandidátů. Poté, co se Mgr. Václav Linkov vzdal své kandidatury, se o post hlavy univerzity ucházejí pouze profesoři Fiala a Wechsler. Jméno vítěze by mohlo být známé již příští pondělí, kdy proběhne třetí kolo hlasování senátu MU.

číst více

V Grazu vás naučí vařit vědecky

Letní školy, to není jen sbírka exkluzivně vyhlížejících kurzů z oblastí jako krizový management, business english nebo aktuální problémy Evropské unie. Univerzita Karla Franze v rakouském Grazu přišla letos se zajímavou novinkou – vědecky nahlédnout pod pokličku vaření.

číst více