Pavla Ondrušková

Filozofická fakulta Karlovy univerzity přijme další přihlášky

Vysoké školy letos přijímaly přihlášky ke studiu do 28. února. Ovšem ty, které otevřely nové obory nebo nenaplnily obory stávající, budou vyhlašovat přijímací řízení později. Jednou z takových škol je i Karlova univerzita v Praze. Na její prestižní filozofickou fakultu mohou uchazeči o studium zasílat své přihlášky na některé obory až do 15. května. Francouzská filologie a hispanistika Filozofická fakulta Karlovy …

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Vyplnění přihlášky

Pokud už jste si vybrali vysokou školu, kterou chcete studovat, je nejvyšší čas vyplnit přihlášku. Na některé školy budete potřebovat psací potřeby, jiné už přijímají přihlášky ke studiu jen v elektronické for­mě.

číst více

Ekonomii bude možné studovat už i v Českých Budějovicích

Šest fakult Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doplnila sedmá, ekonomická fakulta. Na návrh rektora univerzity prof. Václava Bůžka a po souhlasu Akreditační komise rozhodl o jejím zřízení Akademický senát Jihočeské univerzity. Na novou fakultu přejdou ekonomické katedry ze stávající zemědělské fakulty a některé nové katedry se budou vytvářet. „Do struktury ekonomické fakulty přecházejí bakalářské, magisterské a doktorský …

číst více

Masarykova univerzita letos přijme asi 15 tisíc studentů

Do více než 750 oborů v bakalářských, magisterských a doktorských programech se mohou letos hlásit uchazeči o studium na Masarykově univerzitě. V nadcházejícím akademickém roce 2007/2008 je univerzita připravena k zahájení studia nově zapsat přibližně 15 000 studentů. „To je zhruba stejně jako loni,“ uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Masarykova univerzita nabízí pro nadcházející akademický rok nové obory na několika fakultách. „Přírodovědecká …

číst více

Univerzita Karlova spolupracuje s Českým rozhlasem

Karlova univerzita uzavřela s Českým rozhlasem smlouvu o spolupráci. Na vlnách ČRo 6 se tak vysílají pořady, které zpracovala sama univerzita.

číst více

IBM pomůže postiženým studentům na Masarykově univerzitě

Studenti s těžkým zrakovým, sluchovým či pohybovým postižením budou mít díky společnosti IBM šanci na kvalitní vysokoškolské vzdělání. Společnost IBM totiž podepsala s Masarykovou univerzitou (MU) v Brně smlouvu, ve které se zavazuje poskytnout hardwarové a softwarové vybavení pro pět nových učeben pro postižené.

číst více

Olomoucká přírodověda si na zimu 2008 chystá nový kabát

Krásná, velká, prosklená. Taková bude nová budova přírodovědecké fakulty olomoucké univerzity. První přednášky by na ní měly začít v zimním semestru 2008.

číst více

Kdo je nová ministryně školství Miroslava Kopicová

Nový školní rok, nová vláda a tím pádem i nová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Kdo je Miroslava Kopicová jsme zjistili, čím se stala, to už víme, ale co přinese českému školství? Na to si budeme muset ještě počkat.

číst více

Co vás čeká na našem serveru o prázdninách?

Prázdniny jsou časem odpočinku. Naše redakce sice odpočívat bude, ovšem ne každý den. Na našich stránkách najdete během léta mnoho zajímavých článků, vycházet budou každé úterý a pátek.

číst více

Chcete vyhrát 20 tisíc korun? Napište esej

Vysokoškolští studenti mají šanci vyhrát 20 tisíc. Stačí napsat esej na téma role občanské společnosti v rozvoji evropské spolupráce a integrace, odeslat ji do poloviny prosince a vyhrát. Již čtvrtý ročník soutěže pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti.

číst více