Zahraničí

Leonardo – pracovní stáže nejen pro studenty

V dnešní době se při přijímacích pohovorech cení nejen získané vzdělání a udělené tituly. Zaměstnavatel porovnává také praktické zkušenosti, které se vám podařilo během studia získat. Ty se vám však nebudou hodit jen při hledání práce, znalosti z praxe uplatníte celoživotně. Ale jak je získat? (Pozn. Článek byl 8. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Lucie Kroupová o work and travel – hlavně být co nejvíc mezi místními

Lucie Kroupová, studentka posledního ročníku Vysoké školy obchodní v Praze, odložila státnice a vydala se do Spojených států v rámci programu Work and Travel.

číst více

Živé sochy – netradiční brigáda v zahraničí

Plahočení na poli, plení záhonků nebo noční směna v továrně, to jsou typické letní brigády vysokoškolských studentů v zahraničí. Najdete-li odvahu předstoupit před dav, můžete zažít vskutku netradiční prázdniny. Václav Š. si na cestování po Evropě vydělával jako živá socha.

Zdravotní sestrou v Saudské Arábii

Saudská Arábie představuje pro Evropany nepopsatelnou kulturní a přírodní exotiku. Saudská společnost je silně konzervativní, islám zasahuje do všech sfér života. Své o tom ví i Nikola Hrušková, která odjela pracovat do Saudské Arábie coby zdravotní sestra.

číst více

Co dělat po maturitě, když ne vysokou?

Co dělat se svým životem po maturitě? Nad tím dumá většina středoškoláků celý poslední rok studia. Velká část z nich se bude hlásit na vysokou školu. Pokud vás ale univerzita neláká nebo se na svou vysněnou školu nedostanete, nemusíte zoufat – jsou i jiné možnosti. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))

Aneta Štefánková: na Work & Travel jde spíš o zážitky než o peníze

Plánujete-li v létě vyjet někam do zahraničí a zároveň byste si chtěli vydělat přes prázdiny nějaké peníze, můžete popřemýšlet o programu Work & Travel. Ten umožňuje zájemcům několika týdenní práci v zahraničí a následné cestování po dané zemi. O zážitcích a zkušenostech, které člověk může během takových prázdnin zažít, jsme si povídali se studentkou žurnalistiky Anetou Štefánkovou.

číst více

Jak využít volný rok? Zkuste dobrovolnictví v zahraničí

Nedostali jste se na vysokou školu a chcete volný rok co nejlépe využít? Nebo chcete pouze smysluplně prožít volné dny při studiu? Dobrovolnictví je zajímavá možnost, jak udělat něco užitečného pro druhé, naučit se nové věci nebo se levně podívat do cizí země.

Za studiem do Velké Británie

Do země, o které se tvrdí, že tam stále prší, ale přesto si tamní obyvatelé zachovávají suchý humor, se každý rok vydává studovat více než 300 tisíc zahraničních studentů. A není to náhodou, Velká Británie nabízí široké spektrum škol a oborů, které jsou často oceňovány v mezinárodních hodnoceních a jména škol mají dobrý zvuk po celém světě. A to nejen Oxford a Cambridge. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

Na brigádu do USA: Tři měsíce plavčíkem v Texasu

Láká vás vyrazit do světa, procvičit si jazyk, trochu cestovat a ještě si přivydělat? Zuzana Švajgrová se rozhodla takovou zkušenost získat. „Pracovat do zahraničí bych jela rozhodně znovu a všem to doporučuji,“ říká o své tříměsíční kariéře plavčíka v Houstonu.

číst více

Vydejte se do Slovinska na Bussines Hive!

Slovinská studentská organizace Management Group zve všechny zájemce z řad studentů na pětidenní projekt Business Hive. Jde o jedinečnou příležitost vyzkoušet si výzvy skutečného světa obchodu a získat tak cenné praktické zkušenosti bez jakéhokoli rizika. Studenti se také mohou setkat s potenciálními budoucími zaměstnavateli. Studenti budou pracovat v malých mezinárodních týmech, které budou mezi sebou soutěžit v zadaných kategoriích. Členové …