Večerní školy

Nevzali vás?

Máte po přijímacích zkouškách a dopis ze školy čekáte každým dnem. Říkáte si, že na sto procent jste test asi nenapsali, ale snad vás vezmou. Co budete dělat, když po otevření obálky jako první v textu přečtete: „se nepřijímá“? Nebojte se, nepřijetí na vysokou rozhodně není konec světa. Poradíme vám, jak najednou volný rok, který máte před sebou, vyplnit.

číst více

Večerní škola – cesta k maturitě, povýšení nebo změně zaměstnání

Večerní školu zná většina Čechů z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve skutečnosti si pod tímto pojmem můžete představit nejen studium vedoucí k maturitě, jako byla ona „večerní průmyslovka“, ale také různé rekvalifikační kurzy nebo přípravu na vysokou školu. Pro mnohé je to jediný způsob, jak spojit studium se zaměstnáním.

číst více

Večerní školy jako cesta k maturitě i na vysokou

Jestli si vždycky, když se řekne „večerní škola“, představíte partičku prošedivělých spolužáků s imaginárním Hliníkem z Humpolce v čele, kteří se urputně snaží dohnat své znalosti ve školních lavicích, pak jste velmi blízko tomu, co tento typ studia představuje. Není to ale zdaleka vše.