Studium v cizím jazyce

Joint degrees: dva diplomy jednou ranou

Zatímco ve Spojených státech jsou studijní programy typu joint degrees nebo double (či multiple) degrees již celkem běžné, na evropských školách se teprve začínají prosazovat. V rámci vybraných oborů už je nabízí také několik českých univerzit a vysokých škol. Pozn. Článek byl 8. 8. 2016 aktualizován (kav).

číst více

Humus k snídani a politická opatrnost – nejen to znamená studium v Kataru

„V Kataru je celý svět,“ říká Tomáš Kocourek (26), který se do katarského hlavního města Dauhá vydal studovat arabštinu. Získal stipendium od Qatar University a studuje roční program Arabic for Non-native speakers. Objevuje Katar se všemi jeho klady a zápory. Z pohledu studenta popisuje zemi, ve které se vládnoucí rodina a vnitřní politika nekritizuje a v které není uprchlý tygr na dálnici nijak velkým překvapením.

číst více

Rok v Číně mi změnil pohled na život

„Žít v rozvojové zemi je fantastická zkušenost, která ale není úplně zadarmo,“ říká česká studentka Sue Nguyen (26) poté, co absolvovala roční studium oboru čínský jazyk a kultura na Sichuan University v čínském městě Čcheng-tu. Kulturní šok, škola, čínština i škola života, tak by se dal charakterizovat její pobyt v zemi s nejrychleji rostoucí ekonomikou světa. Po návratu do Čech si více cení věcí, které na první pohled považujeme za samořejmost.

číst více

Studujte v Česku, zn. anglicky!

České vysoké školy nabízejí desítky oborů v angličtině. Podívejte se na některé z nich a přečtěte si zkušenost jednoho ze studentů.

Brazilci milují cizince

*„… a zvlášť, když jsou to ještě blondýny s modrýma očima,“ říká šestnáctiletá Dorotea Meisnerová. Tato studentka Gymnázia Trutnov se jej rozhodla na necelý rok vyměnit za školu v brazilském městě Alumínio, nacházejícím se asi 80 km od proslulého São Paula.

číst více

Zahraniční vysoké školy v České republice

Zvažujete studium zahraniční školy v ČR? Přináší to řadu výhod, především získáte titul, který je mezinárodně uznávaný a zdokonalíte se v cizím jazyce. Nedávno jsme se věnovali srovnání vysokých zahraničních škol působících v Praze, nyní představujeme školy, které působí mimo hlavní město.

Zahraniční vysoké školy v Praze

Cizí jazyky jsou v současné době ceněné nejen při cestování, ale i při hledání zaměstnání. Jednou z možností, jak se v nich zdokonalit, je samotné studium různých oborů na zahraničních vysokých školách. Následující článek se věnuje takovým školám v Praze, můžete se ale i těšit na článek o školách mimopražských.