Fenomén vysokých škol: studentské časopisy

Každý je rád informován o dění kolem sebe. Vyhledáváme informace, které potřebujeme ke každodennímu fungování, zajímáme se o akce, které by nás bavily, čas od času sháníme něco ke koupi, potřebujeme sdělit něco ostatním, podílet se na zlepšení svého dočasného životního prostředí… To jsou důvody, ze kterých vznikají na všech vysokých školách zpravodaje a časopisy, studentská svépomoc.

číst více

Se svými studenty jsem „na jedné lodi“, říká Petr Hlaváček

Ještě před několika lety seděl – dnes již Ing. – Petr Hlaváček v aulách Fakulty sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně a naslouchal výkladu právě těch předmětů, z nichž některé dnes učí i on sám. Jak se od dob, kdy opustil řady studentů a stal se jejich pedagogem, změnil způsob výuky, co vše vůbec příprava na výuku obnáší a jak se podle něj změnila skladba studentů, kteří se na fakultu hlásí?

číst více