Rozhodování

Žebříček českých VŠ

Máte vysněnou fakultu, kam se chcete dostat? A víte o ní víc, než jen to, že na ní vyučují obor, který chcete studovat? Co kvalita výuky a vyučujících? Spokojenost absolventů nebo procento studentů, kteří odjeli alespoň na semestr do zahraničí? To vše jsou kritéria v žebříčcích českých VŠ. Přinášíme vám výběr z nich.

7 tipů, jak si vybrat VŠ a obor

Podávat přihlášky můžete na většinu vysokých škol až do konce února. Ze všech stran slyšíte, jak je výběr oboru a VŠ důležitý. A asi už vám to trochu leze na nervy. Na druhou stranu byste si měli připustit, že tahle volba je opravdu klíčová. Koneckonců, koho by bavilo dělat celý život něco, co ho nebaví?

číst více

Vzali mě na víc škol, jak si vybrat?

Přijímací zkoušky jsou za vámi a už jen čekáte na rozhodnutí o přijetí. Přijdou vám obálky ze všech škol, na které jste se hlásili – a víc kladných rozhodnutí. Jak si teď vybrat?

číst více

Jak si vybrat školu na poslední chvíli

Jak si vybrat vysokou školu, i když uzávěrky přihlášek končí už za pár dní.