Půjčka

Studentské půjčky: když už kapesné nestačí

Studium na vysoké škole není náročné jen po stránce psychické (ach, ty zkoušky!) a fyzické (ach, ty probdělé noci!), ale také po stránce finanční. Pokud studujete státní školu, školné se Vás (zatím) netýká. Ale i skripta, učebnice, kolej a ubytování, strava, doprava, zábava a sport něco stojí. A přiznejme si, že ne málo.

číst více

Nové vládní studentské půjčky

Vysokoškolští studenti si budou nově moci od státu půjčit až 54 tisíc korun ročně. Kromě toho bude zaveden také systém studentských grantů či spoření, které by měly alespoň částečně pomoci zejména těm studentům, kterým nepostačují finance z vlastních zdrojů či rodinných půjček. Na svém zasedání to na konci května schválila vláda. Systém by měl začít platit zřejmě od roku 2012, do té doby se bude ještě konkretizovat.

číst více