Přijímací zkoušky

Jak vybrat ten správný obor pro mě? Radí lektor přípravných kurzů Martin Víta

Jak si vybrat obor, který dostuduji a který mě bude bavit? A na které škole? Co když jsou přijímačky příliš těžké? A když se nemohu rozhodnout, jsou řešením dvě souběžná studia či přestup na jinou školu? Na tyto a jiné otázky odpovídá lektor přípravných kurzů OSP Martin Víta. (Pozn.: článek byl 11. 12. 2013 aktualizován (lč))

Speciál O OBORECH: Ekochemie a chemie životního prostředí

Stále bující průmyslová výroba, jejíž cílem je učinit náš život co možná nejpohodlnějším, ale i další činnosti člověka s sebou nesou riziko poškozeného životní prostředí. I proto roste význam oborů, které se specializují na jeho kontrolu a ochranu. Jedním z nich je také ekochemie.

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

Na podzim mnozí zasedají naposledy do školních lavic na střední škole. Čeká je téměř roční příprava na maturitu a také na přijímací zkoušky na vysokou. Někdo volí přípravu individuální, jiní dávají přednost přípravným kurzům. Ale podle čeho vybírat?

Do Brna míří tisíce studentů

Již o tomto víkendu, 5. a 6. května, se v Brně a Bratislavě uskuteční Testy studijních předpokladů. Ty rozhodnou o osudu tisíců lidí, kteří by chtěli studovat na některé z fakult Masarykovy univerzity. Pro letošní maturanty, na které v tomto týdnu čekaly písemné zkoušky státní části maturity, je to další překážka na cestě za vysokoškolským studiem. Test studijních předpokladů by měl prověřit …

číst více

Jak se připravit na přijímačky? Radí lektor přípravných kurzů

Přijímací zkoušky jsou v mnoha ohledech důležitější než maturita, protože na jejich výsledku záleží dost možná celé vaše další životní směřování. Jak se na ně co nejlépe připravit? Nechte si poradit od Martina Víty, dlouholetého lektora kurzů OSP a TSP. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Jak zvýšit šance na přijetí

Podle Národního ústavu odborného vzdělávání si dnes většina českých středoškoláků podává přihlášku na vysokou školu. Zájemců je hodně, ale jen někteří jsou vyvolení. Přečtěte si několik rad, jak jít štěstí naproti. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

číst více

O studiu vinařství s mistrem světa v řezu vinné révy

„Než jsem začal studovat vinařství, myslel jsem si, že už mu trochu rozumím. Ale když jsem na školu nastoupil, zjistil jsem, že neumím skoro nic," říká možná trochu skromně student vinařství Stanislav Škrobák. Co všechno ale může klukovi pocházejícímu z vinařské rodiny, a navíc letošnímu mistrovi světa v řezu vinné révy identicky zaměřené studium vlastně ještě dát? I na to jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.

číst více

Rok maturanta aneb na co letos nezapomenout

Někteří z vás letos zasedli 1. září do školních lavic naposledy. Víte však, co všechno vás v následujícím roce čeká? Právě o akcích a povinnostech, které maturanta během učení doprovázejí, si můžete přečíst v tomto článku.

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

A je to tady. Školní rok začíná, maturita na krku. A kdyby jen to. Ke všemu člověka ještě čekají přijímací zkoušky na vysokou. Pokud už víte, na jakou školu v únoru pošlete přihlášku, můžete se postupně na vstupní zkoušky začít připravovat. Jednou z možností jsou přípravné kurzy. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Přehled pražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Rádi byste studovali, ale na státní školu jste se nedostali nebo jste nenašli tu pravou? Není potřeba věšet hlavu. Stále ještě se můžete stát plnohodnotným studentem, a to na některé soukromé škole. Mnohé z nich nabízí zajímavé obory, vysoce kvalitní výuku a s využitím stipendií jsou cenově dostupné. V tomto článku přinášíme seznam pražských škol, na které se právě teď můžete hlásit.