Poplatky za studium

Joint degrees: dva diplomy jednou ranou

Zatímco ve Spojených státech jsou studijní programy typu joint degrees nebo double (či multiple) degrees již celkem běžné, na evropských školách se teprve začínají prosazovat. V rámci vybraných oborů už je nabízí také několik českých univerzit a vysokých škol. Pozn. Článek byl 8. 8. 2016 aktualizován (kav).

číst více

Dvě VŠ najednou: pro a proti

Dostali jste se na dvě vysoké školy a nemůžete si vybrat? Co takhle zkusit obě? Zvýší se vám tak šance na uplatnění, co se naopak sníží bude frekvence v hospodě strávených večerů. S nadsázkou řečeno, obojí se může líbit vašemu budoucímu zaměstnavateli. Souběžné studium vám prostě vždy něco dá a něco vezme.

číst více

I veřejné školy mají své ceníky. Podívejte se, na jaké poplatky můžete narazit

Během vysokoškolského studia se studenti běžně setkávají s poplatky za přihlášku či třeba za delší nebo další studium. Jenomže toho, za co se na vysoké škole platí, je mnohem víc. Na jaké položky v cenících veřejných škol jsme například narazili, to už se dočtete v tomto článku.

číst více

Novinky pro studující na rodičovské dovolené

Od dubna 2013 platí změna zákona o vysokých školách, která vychází vstříc čerstvým rodičům – studentkám matkám na mateřské a rodičovské dovolené, a také studentům otcům na rodičovské dovolené. Tři podstatné změny se týkají možností přerušení studia, jedna velmi významná změna zasáhne placení poplatků za studium. Zejména tu poslední mladí rodiče jistě uvítají. Vstřícné kroky směřující k novým rodičům …

KROK PO KRŮČKU: Studium více škol najednou

Málokdo z uchazečů o studium na vysoké škole si podává přihlášku na jedinou školu či jediný obor. Pak ovšem může při úspěšném složení přijímacích zkoušek nastat dilema: kterou si nakonec vybrat? Pozn. Článek byl 11. 3. 2012 aktualizován (kav).